Zima w pełni, więc ruszył sezon wyjazdów zagranicznych. Aby w spokoju cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, warto zawczasu zadbać o odpowiednią ochronę oraz pomoc w razie niespodziewanych sytuacji i wykupić polisę zapewniającą kompleksowe zabezpieczenie podczas podróży zagranicznej. A koszty leczenia mogą osiągnąć dość poważną kwotę.
W ciągu kilkudziesięciu lat liczba osób w wieku 65+ podwoi się. Będą oni potrzebowali fachowej opieki i dedykowanych produktów ubezpieczeniowych. Jednak przygotowanie odpowiedniej oferty to nie wszystko. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają przed sobą wiele pracy.
W I półroczu 2015 r. Rzecznik Ubezpieczonych otrzymał 7564 pisemne skargi zgłaszane w indywidualnych sprawach z zakresu ubezpieczeń gospodarczych. Dla porównania, w I półroczu 2014 r. odnotowano 7960 skarg – co oznacza, iż nastąpił spadek liczby spraw o 5 proc. W ocenie Rzecznika Ubezpieczonych nie oznacza to jednak, że sytuacja na rynku ubezpieczeniowym poprawiła się.
Jednym z powodów trafiania przez Polaków na listy dłużników są nieopłacone składki ubezpieczeniowe. Problem ten wynika z braków w edukacji ubezpieczeniowej, ale także bardzo często ze zwykłej nieuwagi. Zdecydowana większość zaległości dotyczy ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych.
Jeżeli wzięliśmy kredyt na znaczną kwotę, warto zastanowić się nad zawarciem dobrego ubezpieczenia na życie. Takie rozwiązanie, w przypadku śmierci czy poważnej choroby, nie pozostawi rodziny z dodatkowym problemem w postaci długu. Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie na życie i na jakie wydatki z tego tytułu należy się przygotować?
Ponad 56 mln zł będą musiały zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję. Niedozwolona współpraca dotyczyła ubezpieczeń grupowych dzieci i młodzieży oraz pracowników placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Sezon letni rozpoczęty. Dzieci zakończyły rok szkolny, a dorośli zaplanowali urlopy. Pakując wakacyjną walizkę, nie zapomnijmy włożyć do niej, zakupionej wcześniej, polisy ubezpieczenia turystycznego. Może się ona okazać bardzo przydatna, podczas wakacyjnych wojaży, w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.
Do tej pory seniorzy nie byli rozpieszczani przez instytucje ubezpieczeniowe. Większość produktów z oferty kierowana była do ludzi młodszych, dobrze zarabiających. Na szczęście ta sytuacja już się zmienia.
Roszczenie za atak agresywnego indyka czy za niechcianą ciążę psa? To nie Prima Aprilis! To przykłady prawdziwych szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli.
600 skontrolowanych wzorców umów, 13 sprawdzonych ubezpieczycieli, kilkadziesiąt klauzul skierowanych do sądu - to ostatnie działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące ubezpieczeń na życie. Niemal wszystkie przebadane firmy stosowały niezgodne z prawem postanowienia, w tym dotyczące osób starszych.
30 czerwca weszła w życie zmieniona ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wbrew temu, co mogliśmy usłyszeć w niektoych mediach, nie zwalnia ona kierowców z obowiązku posiadania przy sobie polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC - informuje serwis Policja.pl.
Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie przez agencję IQS & Quant Group aż 80% Polaków nie ma ubezpieczenia na życie. I to wbrew pozorom nie dlatego, że jest za drogie czy też niepotrzebne. Po prostu się tym nie interesujemy.
W piątki 13-ego rzadziej ulegamy wypadkom i bardziej interesujemy się swoim zdrowiem. W uważanym za pechowy dniu liczba zgłoszeń szkód w niektórych zakładach ubezpieczeniowych jest dwa razy mniejsza niż w inne piątki roku.
Mówią, że życie zaczyna się po czterdziestce - to może być prawdą także w odniesieniu do kariery modela/modelki. Młodość przestaje mieć monopol na piękno, bo najwięcej pieniędzy mają liczni konsumenci w średnim i starszym wieku.
Początek roku to zwykle dobry moment na podjęcie mocnych postanowień. Zachętą do ich realizacji może też być dodatkowa motywacja finansowa. Podpowiadamy trzy dobre postanowienia na kryzysowe czasy.