Można wskazać wiele powodów, dla których przybiera się na wadze. Przyczynami tego jest nie tylko niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej. Okazuje się, że czynników odpowiedzialnych za problemy ze schudnięciem jest o wiele więcej, czasem zupełnie to zupełnie niespodziewane determinanty.
Przyrost masy ciała w niedzielę lub poniedziałek jest standardowym zjawiskiem, mówią uczeni.
Badanie opublikowane w europejskim wydaniu Journal of Clinical Nutrition, wykazało, że średnio od listopada do stycznia tyjemy około 0,8 kilograma. I tak niezauważenie przybywa nam po kilogramie każdego roku podczas Świąt....
Tom Hanks wyjawił, że choruje na cukrzycę typu 2, a z podwyższonym poziomem cukru we krwi zmaga się od ponad 20 lat.
Są ludzie, którzy mogą jeść wysokokaloryczne posiłki, popijać je gazowanymi napojami, a następnie zagryźć deserem i nigdy nie przybędzie im żaden nadprogramowy kilogram. Inni skazani są na zmagania z restrykcyjnymi dietami i odmawiają sobie niemal wszystkich żywieniowych przyjemności, aby tylko nie przytyć. Dlaczego tak się dzieje?
Z każdym rokiem chętniej wprowadzamy w życie zasady zdrowego odżywiania. Informacji na temat różnorodnych diet i zasad komponowania posiłków jest wiele. Nic dziwnego, że wokół tej tematyki narosło sporo mitów.
Wizyta u dietetyka niekoniecznie musi wiązać się z leczeniem nadwagi. Niektórzy szukają pomocy specjalisty, aby nabrać masy ciała. Niedobór kilogramów to spory problem, jednak pod kierunkiem eksperta możemy bezpiecznie przywrócić prawidłową wagę.
W okresie jesienno-zimowym zdarza nam się przybrać na wadze kilka kilogramów. Aby temu zapobiec wystarczy dobrać odpowiednią dietę, która zwiększy tempo przemiany materii.