Nowe badanie pokazało, że udział w internetowych forach dyskusyjnych pozytywnie oddziałuje na samopoczucie, a nawet jest związany ze zwiększonym zaangażowaniem społecznościowym offline.
Jim Carrey i Ariana Grande wymienili się uprzejmościami z powodu… depresji.
Media społecznościowe stały się ważnym elementem naszej codzienności, stąd nic dziwnego, że mogą o nas dużo powiedzieć - okazuje się, że im więcej zdjęć typu selfie publikujemy, tym bardziej wskazują na narcystyczny wymiar osobowości.
Nie poddajemy się stereotypom. Starsi potrafią docenić nowe technologie i chętnie z nich korzystają. Media społecznościowe są przez nich często odwiedzane.
Media społecznościowe (Facebook, Twitter, etc.) stały się częścią naszego życia do tego stopnia, że omawiamy w nich nawet najbardziej osobiste sprawy. Okazuje się, że dyskutujemy w nich m. in. o śmierci i okazujemy swoją żałobę.
Migrena jest bardzo uciążliwą przypadłością, na którą nie ma w pełni skutecznego leku. Okazuje się jednak, że media społecznościowe mogą pomóc w radzeniu sobie z tą chorobą.
Środa Popielcowa rozpoczyna w kalendarzu chrześcijańskim czterdziestodniowy okres postu. Tradycyjnie osoby religijne podejmują postanowienia, które mają stanowić element dobrego przeżywania tego okresu i przygotowania się do Wielkanocy. Użytkownicy Twittera sporządzili listę propozycji wyrzeczeń.
Istnieje wiele stron internetowych, które ułatwiają poszukiwanie „drugiej połowy". We współczesnym świecie coraz chętniej ludzie decydują się na szukanie potencjalnego partnera online.
Starsi ludzie powinni postarać się nauczyć korzystać z Internetu w szerszym zakresie niż „wrzucanie" w wyszukiwarkę wybranych wyrazów - okazuje się, że jeśli potrafią być aktywnymi użytkownikami serwisów społecznościowych, nie odczuwają samotności i cieszą się lepszym zdrowiem.
Nowe badanie sugeruje, że im więcej czasu spędza się na Facebooku, Twitterze i innych serwisach społecznościowych, tym mniej się jest aktywnym i bardziej podatnym na przybieranie na wadze.
Osoby, które korzystają z portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Klub Senior Cafe, rzadziej cierpią na depresję.
Masz coś do zakomunikowania o sobie? Wyrażasz jakąś opinię, coś się w twoim życiu zmieniło? Być może nikogo to nie obchodzi, ale by poczuć się lepiej, wystarczy, że się tym z kimś podzielisz.
Nowe technologie cieszą się coraz większą popularnością także wśród najstarszych. Betty White, słynna 90-letnia amerykańska aktorka komediowa, zaczęła twittować.
Portale społecznościowe nie są już wyłącznie domeną nastolatków i młodych ludzi, jak to było kilka lat temu, obecnie cieszą się popularnością także wśród tych, którzy są starsi według metryki, ale wciąż młodzi duchem.
Informacje o śmierci celebrytów rozpowszechniają się lotem błyskawicy. Amerykańskie serwisy „plotkarskie" chętnie umieszczają także niesprawdzone informacje, bo to przydaje im oglądalności. Taka sytuacja spotkała Billa Cosby'ego. Nie po raz pierwszy. Aktor ma dość.