Współczesne kobiety po pięćdziesiątce nie przypominają swoich mam i babć. Chętniej niż one dbają o modny wygląd, są aktywniejsze fizycznie i zawodowo. Wiedzą, że ruch na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie pozwolą im zachować dobre samopoczucie na dłużej. Z większą świadomością podchodzą też do dbania o urodę. Testują kosmetyki, szukają nowych rozwiązań, dlatego też śmielej sięgają po zabiegi medycyny estetycznej. Które z nich są najczęściej polecane w gabinetach?
Jeśli masz wadę zgryzu, grozi ci przyspieszone starzenie. Złym zgryzem szybciej niż rówieśnicy zapracujesz na zmarszczki i bruzdy, opadające rysy twarzy czy utratę owalu. Jeśli nie chcesz wyglądać na starszą niż jesteś, regularnie kontroluj zgryz – przekonują ortodonci.
Wymagająca cera naczynkowa nie toleruje wielu kosmetyków. W kontakcie z nimi robi się czerwona i piecze, dlatego należy je ograniczyć lub trwale wyeliminować. A jakich składników szukać w produktach do pielęgnacji skóry naczyniowej?
Dbanie o urodę kojarzy się nam najczęściej z używaniem kosmetyków lub ostrzykiwaniem skóry różnymi preparatami. Tymczasem zdecydowanie lepsze i jednocześnie bardzo naturalne efekty, dają zabiegi oparte na stosowaniu urządzeń medycznych. Co więcej nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej są bardzo bezpieczne i radzą sobie z problemami, które wcześniej były nie do usunięcia.
W stresujących sytuacjach lub po wypiciu drinka Twoja twarz szybko nabiera rumieńców, które utrzymują się przez dłuższy czas? To samo spotyka Cię przy silnych wahaniach temperatur? Wszystko wskazuje na to, że masz cerę naczynkową, która wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Jak sobie z nią poradzić? Wystarczy stosować kilka zasad.
Każdy chciałby mieć młodą i piękną twarz przez długie lata. To ona jest naszą wizytówką, której w przeciwieństwie do innych części ciała, nie jesteśmy w stanie ukryć przed światem. Proces starzenia się można próbować spowolnić na wiele sposobów: poprzez zdrowy tryb życia, odpowiednie odżywianie, ćwiczenia czy specjalistyczne zabiegi. Jednak pierwszym i najważniejszym krokiem w odmładzaniu twarzy jest zrozumienie od czego zależy jej dobry wygląd! Poznaj składniki młodości.
Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych preparatów wykorzystywanych obecnie w zabiegach medycyny estetycznej. Od lat, ze względu na swoje właściwości odmładzające, cieszy się niesłabnącą popularnością pacjentów na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje?
Starzenie się skóry jest procesem, którego nie jesteśmy w stanie powstrzymać. Zwiotczenie skóry i zmarszczki na twarzy to widoczne przejawy upływu czasu. Współczesna medycyna przychodzi z pomocą tym, którzy chcą poprawić wygląd skóry i odmłodzić twarz. Rozpuszczalne nici są jedną z metod, pozwalających osiągnąć ten efekt.
Codziennie w lustrze widzimy na pozór tę samą twarz. Ale przychodzi dzień, w którym zauważamy pierwszą zmarszczkę, pierwszą bruzdę, opadające policzki. Zmiany te oczywiście nie następują nagle. Są naturalnym skutkiem upływu czasu, ale też złych nawyków czy nieprawidłowego trybu życia. Zła wiadomość jest taka, że nie da się ich całkowicie uniknąć. Dobra, że można je wyraźnie opóźnić. Nawet o kilkanaście lat.
Mięśnie twarzy odpowiadają między innymi za mrużenie oczu, marszczenie brwi czy uśmiechanie się, w związku z czym napinają się nawet 15 000 razy dziennie. Czynności te, powtarzane przez lata, utrwalają zmarszczki mimiczne. Jednak dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, można zniwelować tzw. kurze łapki wokół oczu, zmarszczki czołowe czy pionową linię zmartwienia między brwiami. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej, znanej powszechnie jako botox, to najpopularniejsza metoda łagodząca zmarszczki.
Zimowa aura bardzo szkodzi naszej skórze twarzy. Mróz i silny wiatr sprawiają, że częściej dochodzi do podrażnień czy nadmiernego wysuszenia skóry. W tej sytuacji stosowanie zwykłego kremu nawilżającego nie rozwiąże problemu. Jak ograniczyć działanie czynników zewnętrznych, aby móc cieszyć się zdrową skórą w czasie zimy?
Ciepłe promienie słońca i nieskrępowany dostęp do świeżych warzyw i owoców sprawiają, że latem chętniej eksperymentujemy nie tylko w kwestiach kulinarnych, ale również pielęgnacyjnych. Częściej wykonujemy domowe maseczki na twarz, bo o tej porze roku naturalnych składników mamy pod dostatkiem. Czy jednak maski sporządzone domowym sposobem mogą się równać z tymi profesjonalnymi?
Skóra zimą jest narażona na szereg zagrożeń - głównie atmosferycznych. Zimny wiatr, niskie temperatury, śnieg, wilgoć w powietrzu, a nawet ostre słońce, które wprawdzie rzadko zdarza się w zimie, ale jeśli przygrzeje na stoku mamy duże szanse na podrażnienia.
W tym roku zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale nas wszystkich. Jej pierwszy atak mamy za sobą, warto przygotować się na kolejne. Niestety, ciepły szalik i czapka mimo, że są bardzo ważne, nie ochronią naszej twarzy przed niekorzystnym wpływem warunków klimatycznych.
Jednym z elementów przygotowania do nadchodzącego lata jest zadbanie o złocisty kolor skóry. Alternatywą dla opalania w solarium jest sięgnięcie po brązujące kosmetyki.