Nawet w lutym pośród urlopowiczów spotkać można nie tylko fanów białego szaleństwa, ale także tych, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie wyższe temperatury. Spora część turystów wybierze „wakacje pod palmą", a Ci bardziej zapracowani zdecydują się weekendowe wyjazdy do dużych, europejskich miast. Coraz większe liczba podróżujących pozna również uroki, już nie tak odległej Azji - wynika z analizy Tripsta.pl.
Zapach pieczonych kasztanów i cynamonu unoszący się w powietrzu rodzi jedno z najprzyjemniejszych skojarzeń - bożonarodzeniowy okres pełen radości, rodzinnych spotkań, wymarzonych prezentów. Taką świąteczną atmosferę tworzą dekoracje, piosenki, kolędy, prezenty, a wszystko to skumulowane jest na tak popularnych jarmarkach organizowanych niemal we wszystkich większych miastach Europy.
Nowe badanie pozwala przypuszczać, że piesze wycieczki na łonie natury sprawiają, iż stajemy się bardziej kreatywni.
Największy wiedeński festiwal sztuki - Vienna Art Week właśnie się rozpoczął. Sztuka w kontekście zasobów pamięci i wiedzy jest przez cały listopadowy tydzień, od 19. do 25. listopada 2012r., istotą licznych wydarzeń kulturalno-artystycznych w austriackiej stolicy.
Jazda na rowerze jest w Polsce popularna mimo źle ocenianej infrastruktury rowerowej, braku poczucia bezpieczeństwa na naszych drogach oraz licznych innych kłopotów, na jakie skarżą się rowerzyści – wynika z sondażu CBOS. Na wsiach rower służy głównie jako środek transportu, w dużych miastach rower częściej służy do rekreacji.
Przy odrobinie wysiłku jesień nie musi kojarzyć się tylko z deszczem i melancholią. Wysiłku rozumianego dosłownie - złota pora roku to czas znakomicie nadający się do wycieczek. Aby jednak spędzić go przyjemnie, trzeba się do tego dobrze przygotować.
81-latka, która zniszczyła fresk Elíasa García Martíneza usiłując odnowić dzieło, żąda zapłaty za swoją „pracę".
To Rok Chopinowski, a nie Euro 2012, był wydarzeniem, które przyciągnęło do stolicy największą liczbę turystów - wynika z danych Warszawskiej Informacji Turystycznej. Rok Chopinowski przyciągał jednak szeroką rzeszę turystów przez cały rok, a Euro było atrakcyjne tylko dla pewnej grupy ludzi i w krótkim okresie czasu.
Coraz częściej planując i organizując urlop decydujemy się na skorzystanie z usług polskich biur podróży. Niestety, naruszenia praw klientów nie należą do rzadkości. Najczęstsze zastrzeżenia konsumentów dotyczą zakwaterowania, wyżywienia, transportu i programu zwiedzania. W związku z powyższym należy pamiętać, iż Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o usługach turystycznych wskazuje rodzaje roszczeń, które przysługują niezadowolonym klientom w stosunku do biur podróży.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza polskim turystom wypoczywającym w Egipcie oraz udającym się do tego kraju oddalanie się poza kurorty. W kraju faraonów od czasu zeszłorocznej rewolucji znacznie pogorszył się stan bezpieczeństwa, coraz częściej dochodzi tam do różnego rodzaju aktów przemocy.
Wiedeń to stołeczne miasto Austrii. Od wielu lat uznawane jest ono za niezwykle cenne miejsce na mapie Europy, co zostało również docenione przez międzynarodową organizację UNESCO, która historyczne centrum miasta wpisała na swoją listę światowego dziedzictwa. Będąc w Wiedniu nie sposób się nudzić – turyści przebywający tu, mogą podziwiać niesłychanie piękne i interesujące zabytki i perełki architektoniczne, zażyć niezwykle kwitnącego życia kulturalnego w najpiękniejszych na świecie muzeach, operach czy teatrach oraz zasmakować pysznego austriackiego jedzenia!
Upadek Sky Club to kolejne, ale najprawdopodobniej nie ostatnie bankructwo w branży turystycznej w tym roku - alarmuje Krajowy Rejestr Długów. W czerwcu przybyło w KRD kolejnych 7 zadłużonych biur podróży i jest już ich łącznie 446. To prawie jedna piąta wszystkich działających w Polsce touroperatorów.
Po modzie na wakacyjne wyjazdy w egzotyczne kraje, takie jak Egipt czy Tunezja i spędzaniu urlopu na piasku czy nad basenem, dociera do Polski moda na turystykę aktywną. Wybierają ją najczęściej osoby po trzydziestce, które pracują umysłowo i najlepiej odpoczywają będąc w ruchu. Popularnym w ostatnich latach pomysłem na aktywny wypoczynek jest wyprawa rowerowa.
Podróżowanie do miejsc odległych i trudno dostępnych jest w dzisiejszych czasach dużo łatwiejsze niż zaledwie jedno pokolenie temu. Dzięki rozwojowi techniki także pielgrzymowanie do miejsc kultu stało się niezwykle przystępne. Współczesny zwyczaj odwiedzania miejsc kultu, to nie tylko chęć doświadczenia głębokich przeżyć duchowych, lecz także sposób na połączenie doznań mistycznych i estetycznych.
Jak wynika z badań TNS OBOP, co drugi Polak w ogóle nie uprawia sportu i nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Spośród tych, którzy deklarują, że są aktywni fizycznie, największą grupę, bo aż 57% stanowią fani rowerowych przejażdżek. Rowerem dojeżdżamy do pracy, dzięki czemu unikamy stania w korkach, ale coraz częściej rowerem wybieramy się także na dłuższe wyprawy – weekendowe czy kilkudniowe. Jeśli planujesz dłuższą wyprawę rowerową w czasie urlopu, przeczytaj, co – zdaniem eksperta – będzie potrzebne w drodze.