Coraz więcej Polaków spędza wakacje w zagranicznych kurortach, ciesząc się słońcem, czystą wodą i wspaniałym hotelem. A co, jeśli okaże się, że nasze wakacje nie wyglądają jak na zdjęciach z katalogu? Jak wtedy dochodzić swoich praw?
Okres wakacyjny zachęca do dokładniejszego przyjrzenia się tematyce reklamacji imprezy turystycznej. Zyskują one coraz większą popularność, jednak świadomość praw korzystającego z takiej formy wypoczynku wciąż jest niska. Niezależnie od ceny wycieczki i trybu jej zakupienia biuro podróży zobowiązuje się dostarczyć nam pełnowartościową usługę. Jeżeli organizator nie wywiąże się z umowy i nie zapewni warunków, jakie obiecał w umowie, mamy możliwość złożenia reklamacji imprezy turystycznej.
Lonely Planet, wydawnictwo specjalizujące się w przewodnikach turystycznych, opublikowało ranking najlepszych europejskich destynacji turystycznych. Klasyfikacja została sporządzona na podstawie ocen zespołu redaktorów i autorów Lonely Planet.
Wielu Polaków nie ma czasu lub pieniędzy na długi zagraniczny wypoczynek. Dlatego na popularności zyskują weekendowe wycieczki po kraju. Zainteresowanie nimi wykazują osoby z różnych grup wiekowych.
Powoli dobiega końca sezon zimowy w górach. Ratownicy górscy podsumowali cztery miesiące zimowych miesięcy w górach (od grudnia do marca). W tym czasie Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze udzieliły pomocy w sumie ponad 5 tysiącom osób.
Rekordowa długość stołu biesiadnego, słynne na cały świat jogurty czy olejek różany do Chanel No.5 – to Bułgaria z mniej znanej strony. Czego jeszcze nie wiemy o tym kraju?
Już niedługo turyści wyjeżdżający do Turcji nie będą już musieli ubiegać się o wizy. Zniesienie wiz zapowiedział dziś premier Turcji Ahmet Davutoğlu, podczas ceremonii zamykającej obchody 600-lecia nawiązania polsko - tureckich stosunków dyplomatycznych.
Marco Polo nazwał je kwiatem Indii. Ibn Batuta, średniowieczny podróżnik arabski i geograf, ogłosił je jednym z cudów świata. A wszystko dzięki koralowi. Sama historia Malediwów jest też wyjątkowo burzliwa, jak na tak rajski klimat.
85,7 miliarda złotych - tyle obrotu miała w zeszłym roku branża turystyczna w Polsce. Stanowi to nieco ponad pięć procent całego PKB naszego kraju i jest wynikiem niezwykle skromnym. W Unii wyprzedzają nas nie tylko tradycyjnie kojarzone z turystyką Portugalia i Hiszpania (te kraje zawdzięczają wczasowiczom aż 15 procent PKB), ale nawet Czechy (8,4 procenta PKB).
Sezon urlopowy powoli dobiega końca. Jest to dobry moment na przedstawienie nowych trendów na rynku turystycznym, a także ukazanie nowych preferencji Polaków w tym segmencie. Rynek usług turystycznych ulega nieustannym przemianom. Ma na to wpływ wiele czynników - politycznych, gospodarczych, a nawet technologicznych.
Nawet w lutym pośród urlopowiczów spotkać można nie tylko fanów białego szaleństwa, ale także tych, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie wyższe temperatury. Spora część turystów wybierze „wakacje pod palmą", a Ci bardziej zapracowani zdecydują się weekendowe wyjazdy do dużych, europejskich miast. Coraz większe liczba podróżujących pozna również uroki, już nie tak odległej Azji - wynika z analizy Tripsta.pl.
Zapach pieczonych kasztanów i cynamonu unoszący się w powietrzu rodzi jedno z najprzyjemniejszych skojarzeń - bożonarodzeniowy okres pełen radości, rodzinnych spotkań, wymarzonych prezentów. Taką świąteczną atmosferę tworzą dekoracje, piosenki, kolędy, prezenty, a wszystko to skumulowane jest na tak popularnych jarmarkach organizowanych niemal we wszystkich większych miastach Europy.
Nowe badanie pozwala przypuszczać, że piesze wycieczki na łonie natury sprawiają, iż stajemy się bardziej kreatywni.
Największy wiedeński festiwal sztuki - Vienna Art Week właśnie się rozpoczął. Sztuka w kontekście zasobów pamięci i wiedzy jest przez cały listopadowy tydzień, od 19. do 25. listopada 2012r., istotą licznych wydarzeń kulturalno-artystycznych w austriackiej stolicy.
Jazda na rowerze jest w Polsce popularna mimo źle ocenianej infrastruktury rowerowej, braku poczucia bezpieczeństwa na naszych drogach oraz licznych innych kłopotów, na jakie skarżą się rowerzyści – wynika z sondażu CBOS. Na wsiach rower służy głównie jako środek transportu, w dużych miastach rower częściej służy do rekreacji.