Kościoły chrześcijańskie na Zachodzie obchodzą dziś Święto Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii), zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie.
Zachodnie kościoły chrześcijańskie obchodzą dziś Święto Objawienia Pańskiego (Epifanii w Polsce), zwane popularnie Świętem Trzech Króli. To jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Było obchodzone już w III wieku by uczcić objawienie się Boga człowiekowi, jego obecność w ludzkiej historii (zarówno powszechnej jak i indywidualnej), a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Najwyższego.
Dziś chrześcijanie Kościołów Zachodnich czczą objawienie się Boga człowiekowi. To jedno z najstarszych i najbogatszych w treści świąt chrześcijańskich.
Powitaliśmy Nowy Rok, a z nim pewne plany i nadzieje. Te jednak trzeba dostosować m. in. do kalendarza. 2013 był dla pracujących dość łaskawy, wiele świąt wypadało w dni robocze. Jak jest w tym roku? Oto najbardziej interesujące nas daty.
Aż 2/3 osób, ankietowanych przez serwis rekrutacyjny Pracuj.pl, wolałoby odebrać wolne za święto przypadające w sobotę i przedłużyć ciepły majowy weekend niż mieć wolne w zimowe święto Trzech Króli. Większość z nas twierdzi, że urlop w długi majowy weekend to zastrzyk nowej energii, który odświeża umysł i poprawia kreatywność. Jak wykorzystać ten czas, żeby wrócić do pracy wypoczętym i jak do sprawy powinni podejść ci, którzy z pracy wyrwać się nie mogą?
Święto Trzech Króli powinno pozostać zwykłym dniem pracy, choć wiele osób opowiada się za ustanowieniem dodatkowego dnia w roku wolnego od pracy.
Polacy woleliby, aby wolnym dniem było raczej Święto Trzech Króli, a nie Święto Pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Dziennika" . O tym, czy 6 stycznia będzie dniem wolnym od pracy posłowie mają zdecydować za dwa tygodnie.