Naukowcy zmapowali mózgi ponad 800 osób i na tej podstawie znaleźli dodatnie powiązania między zachowaniem a wykonywaniem swoich funkcji przez pamięć krótkotrwałą.
Przypadki chorób układu krążenia (CVD) i demencji w populacji osób starszych są często wynikiem trybu życia. Stwarza to możliwości profilaktyki i właśnie na tę potrzebę odpowiada projekt interaktywnej platformy internetowej.
Ból przyjmujący postać ucisku lub rozpierania, nie dający się dokładnie zlokalizować, promieniujący do szyi i ramion, duszność i niepokój to często pierwsze, typowe objawy zawału serca. Ta poważna choroba atakuje stopniowo, ale w krótkim czasie. Te symptomy to sygnał alarmujący do szybkiego wezwania pomocy. Dzięki natychmiastowej reakcji szanse na uniknięcie nieszczęścia są bardzo duże.
Nie uprawiasz żadnego sportu, nie chadzasz na spacery choćby co drugi dzień? Nad jedzeniem zastanawiasz się, ale głównie w kontekście tego co lubisz, a czego nie? Stres to nieomal twoje drugie nazwisko, magnez kojarzy ci się głównie z przyczepianiem zdjęć na lodówce, a twój codzienny wydatek to obowiązkowa paczka papierosów? Weź się w garść! Nasze zdrowie i samopoczucie w dużej mierze zależy od trybu życia, jaki prowadzimy.
Truizmem stało się stwierdzenie, że dziś żyje się szybko. Z drugiej strony jednak od czasu do czasu warto przytoczyć nawet taki banał, bo realny obraz tego, co bierzemy za pewnik, zwykle nam umyka. Tymczasem popularny współcześnie tryb życia, fast food, stres, etc. wpływa na ważne elementy naszego życia, m. in. na sen.
Na cukrzycę, uznaną za chorobę cywilizacyjną cierpi obecnie około 240 milionów osób na świecie. Liczba ta może drastycznie wzrosnąć w przeciągu kilku lub kilkunastu lat.
Bóle kręgosłupa to powszechna i uciążliwa dolegliwość. Szacuje się, że z ich powodu cierpi aż 80 procent społeczeństwa wieku 30 - 40 lat, a w późniejszym wieku problem ten dotyka jeszcze więcej osób.