Wspólne spędzanie czasu przy stole poprawia samopoczucie i sprawia, że czujemy się wspierani przez innych.
Częste zakupy mogą pomóc żyć dłużej.Rzecz nie w tym, by wydawać więcej pieniędzy, ale w tym, by zaopatrywać się w świeże produkty, często wychodzić z domu, ruszać się i spotykać innych ludzi - to wszystko ma pozytywny wymiar dla zdrowia.
Śmiech w grupie prowadzi do uwalniania endorfin w mózgu, sprzyjając tworzeniu więzi społecznych, mówią University of Oxford i Aalto University. Im więcej zaś receptorów opioidowych uczestnicy mieli w tkance mózgowej, tym więcej się śmiali.
Jak ludzie doświadczają czasu w samotności i z innymi? Wyniki nowego badania Uniwersytetu Bar-Ilan ujawniają złożoność doświadczeń ludzi w różnych warunkach społecznych.
Samotość skutkuje zmianami w układzie odpornościowym, które z kolei są powiązane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, infekcji wirusowych i raka.
Jeśli masz tzw. "chandrę", zajmij się swoim hobby, szybko i znacząco poprawia nastrój.
Jak twierdzą badacze z Temple University, aktywne życie religijne ma dodatni wpływ na zdrowie psychiczne kobiet. Wyniki najnowszych badań amerykańskich w tym zakresie zostały opublikowane w „Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology”.
Z danych American Council on Alcoholism wynika, że coraz więcej seniorów staje się alkoholikami. Wspomniana komisja szacuje, że jedna na dziesięć osób w wieku powyżej sześćdziesięciu lat ma problemy związane ze spożywaniem alkoholu. Jednocześnie jednak zwraca się uwagę, że dla kobiet po pięćdziesiątym roku picie alkoholu dla towarzystwa może być szczególnie dobroczynne.