Co łączy osobę niewidomą, feministkę, osobę starszą, cudzoziemca i homoseksualistę? To osoby, które czują się wyalienowane, w różnym stopniu wykluczone ze społeczeństwa. Ludzie biorący udział w inicjatywie Żywa Biblioteka chcą opowiedzieć o stereotypach, z jakimi spotykają się codziennie i kłopotach, jakie wynikają z tych nieprawdziwych, a powszechnie występujących schematów oceny.
Od 22 października podróżni na polskich dworcach kolejowych mogą oglądać niezwykłą wystawę przygotowywaną przez Departament ds. Kobiet Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w MPiPS. Będzie to ekspozycja portretów osób, które doświadczyły w naszym kraju przejawów dyskryminacji, przygotowywana w ramach realizacji projektu Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich 2007.
Miłość można spotkać mając 20 lat, lub będąc całkiem dojrzałym człowiekiem. W tym drugiemu przypadku zaangażowanie się w związek może utrudniać nastawienie rodziny, której niełatwo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jednakże niezależnie od tego czy jesteś po rozwodzie, czy twój partner zmarł, czy też Twoje życie zawsze było "w pojedynkę", masz prawo do szczęścia w związku.
„Mam ponad pięćdziesiąt lat i niedawno poznałam kogoś, kto bardzo mi się spodobał. Znajomi jednak zniechęcają mnie do podjęcia jakichkolwiek kroków, by rozwinąć tę przyjaźń, uważają, że w takim wieku nie warto zawiązywać nowych znajomości tego rodzaju. Nie wiem już, czy mają rację, czy może powinnam spróbować ich przekonać do zmiany nastawienia.”
15 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wydarzenie kulturalne „100 kultur 1 miasto” promujące różnorodność kulturową. Wydarzenie umożliwi mieszkańcom stolicy i turystom poznanie różnych ciekawostek związanych z kulturami z całego świata. Planowane są prezentacje egzotycznych kuchni, strojów narodowych oraz tańców pochodzących z egzotycznych krajów.