Myślenie o śmierci może być dobre. Świadomość końca życia może poprawić zdrowie fizyczne i pomóc nam zmienić nasze cele i wartości. Nawet takie „obcowanie ze śmiercią", jak spacer po cmentarzu, może wywołać pozytywne zmiany i sprzyja pomaganiu innym.
Ani satysfakcjonujący seks, ani wspólne zainteresowania nie są głównym czynnikiem trwałości związku. Okazuje się, że naważniejsza jest tu wspaniałomyślność.
Jeśli chodzi o poczucie szczęścia, Duńczycy wiodą prym w skali światowej. Najniższy poziom szczęścia deklarują mieszkańcy Zimbawe
W wieku 91 lat w Leeds zmarł Zygmunt Bauman, socjolog, filozof, profesor nauk humanistycznych, twórca koncepcji postmodernizmu, ponowoczesności, płynnej nowoczesności.
Tęcza w Warszawie pod ochroną straży miejskiej a górnicy z kibolami protestują na Śląsku. Londyńscy geje i lesbijki zbierają fundusze na pomoc górnikom z Walii. Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza rzecz dzieje się w 2015, druga, przedstawiona w filmie "Dumni i wściekli", w 1985.
Polska znalazła się na dość wysokiej, 27. pozycji w rankingu krajów najbardziej rozwiniętych społecznie. Wyprzedzamy m.in. Włochy, Łotwę i Koreę Południową. Bezkonkurencyjna na tle 132 przebadanych państw okazała się Nowa Zelandia - wynika z badania przygotowanego przez organizację Social Progress Imperative.
Jedynie 6 proc. 65-latków czuje się staro, jednocześnie niemal połowa z nich skarży się na ageizm.
Osoby w wieku powyżej 50 lat czują się młodziej - średnio o 8 do 12 lat, wynika z badań stowarzyszenia Enéo.
Kadra domu spokojnej starości doskonale wie, jak trudna jest jej profesja, gdy jednak dodatkowo musi znosić rasistowskie uwagi, zajęcie to staje się wręcz nieznośne. Okazuje się, że wielu pracowników niemieckich domów opieki jest narażonych na obelgi ze strony podopiecznych.
23 października w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego w Polsce Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (EUTW).
Co łączy osobę niewidomą, feministkę, osobę starszą, cudzoziemca i homoseksualistę? To osoby, które czują się wyalienowane, w różnym stopniu wykluczone ze społeczeństwa. Ludzie biorący udział w inicjatywie Żywa Biblioteka chcą opowiedzieć o stereotypach, z jakimi spotykają się codziennie i kłopotach, jakie wynikają z tych nieprawdziwych, a powszechnie występujących schematów oceny.
Od 22 października podróżni na polskich dworcach kolejowych mogą oglądać niezwykłą wystawę przygotowywaną przez Departament ds. Kobiet Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w MPiPS. Będzie to ekspozycja portretów osób, które doświadczyły w naszym kraju przejawów dyskryminacji, przygotowywana w ramach realizacji projektu Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich 2007.
Miłość można spotkać mając 20 lat, lub będąc całkiem dojrzałym człowiekiem. W tym drugiemu przypadku zaangażowanie się w związek może utrudniać nastawienie rodziny, której niełatwo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jednakże niezależnie od tego czy jesteś po rozwodzie, czy twój partner zmarł, czy też Twoje życie zawsze było "w pojedynkę", masz prawo do szczęścia w związku.
„Mam ponad pięćdziesiąt lat i niedawno poznałam kogoś, kto bardzo mi się spodobał. Znajomi jednak zniechęcają mnie do podjęcia jakichkolwiek kroków, by rozwinąć tę przyjaźń, uważają, że w takim wieku nie warto zawiązywać nowych znajomości tego rodzaju. Nie wiem już, czy mają rację, czy może powinnam spróbować ich przekonać do zmiany nastawienia.”
15 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wydarzenie kulturalne „100 kultur 1 miasto” promujące różnorodność kulturową. Wydarzenie umożliwi mieszkańcom stolicy i turystom poznanie różnych ciekawostek związanych z kulturami z całego świata. Planowane są prezentacje egzotycznych kuchni, strojów narodowych oraz tańców pochodzących z egzotycznych krajów.