Miejsca podróży, w których staje się niebezpiecznie, tracą na popularności. Często jednak cel wyjazdu wydaje się bezpieczny i dopiero jakieś wydarzenie tuż przed podróżą sprawia, że należy ją przemyśleć. Czy możemy odwołać taki wyjazd bez żadnych konsekwencji? Kto ponosi odpowiedzialność za nasz pobyt w niebezpiecznym kraju?
Co piąty Polak obawia się ataku terrorystycznego lub zamachu podczas podróży. Za granicę chcemy wyjeżdżać tam, gdzie jest bezpiecznie. W czasie zwiększonego ryzyka terroryzmem należy unikać miejsc, do których Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyprawy. Ubezpieczyciel może odmówić wtedy wypłaty odszkodowania.
Brytyjski aktor Michael Caine zmienił nazwisko i aktualnie oficjalnie nazywa się… Michael Caine.
Liczba „ognisk zapalnych” na całym świecie – w tym konfliktów zbrojnych i zamachów – stale rośnie. Choć Polska jest krajem, który nie doświadczył do tej pory aktów terroru, firmy ubezpieczeniowe nadal odnotowują wiele zapytań o ubezpieczenia od ryzyka terroryzmu. Mogą one być adresowane zarówno do klientów korporacyjnych, ubezpieczających swoich pracowników i majątek, jak również do osób prywatnych, w tym podróżnych.
W ostatnim czasie doknano we Francji krwawych ataków terrorystycznych. Pomimo wprowadzonego w kraju stanu wyjątkowego, zagrożenie jest ciągle wysokie, a ostatnie wydarzenia w Nicei pokazały, że terroryści wciąż czyhają na bezbronnych ludzi. Dlaczego to nad Sekwaną dochodzi do takich wydarzeń?
W związku z tragicznymi w skutkach zamachami terrorystycznymi w Paryżu, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa Polaków przebywających we Francji do szczególnej ostrożności oraz do ścisłego respektowania zaleceń miejscowych władz. Nie zostały zawieszone loty do Paryża, trzeba jednak liczyć się z utrudnieniami przy odprawie i na granicy.
Co najmniej 128 ofiar, wielu rannych, stan wyjątkowy we Francji i szok całego świata. Wczoraj wieczorem w kilku miejscach w Paryżu przeprowadzonych zostało kilka zamachów terrorystycznych.
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowenie do południowo-wschodniej Turcji. Ma to związek z walkami na granicy tego kraju z Syrią i Irakiem.
W związku z atakiem w Muzeum Bardo w Tunisie MSZ uruchomił specjalną infolinię dla rodzin: +48 22 523 8880. Ostrzeżenie dla podróżujących do Tunezji z maja 2014 r. pozostaje aktualne.
Podczas zamachu w muzeum Bardo w Tunisie zginęło 21 osób, w tym dwóch Polaków.
W związku ze styczniowymi zamachami terrorystycznymi, francuska policja wprowadziła nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące realizacji filmów akcji w Paryżu.
45-letni pracownik naukowy chciał wysadzić w powietrze Sejm, w czasie gdy będzie w nim obecny prezydent, premier i członkowie rządu - wynika z informacji przedstawionych podczas konferencji prasowej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
We wtorkowy poranek dziesięć lat temu świat obiegły przerażające zdjęcia samolotów wbijających się w budynki World Trade Center. Wkrótce potem okazało się, że nowojorskie bliźniacze wieże stanowią tylko jeden z celów ataków terrorystycznych, częściowemu zniszczeniu uległ Pentagon, prawdopodobny atak na Biały Dom zaś został udaremniony w wyniku katastrofy mającego go dokonać samolotu. 10 lat po tych tragicznych wydarzeniach Ameryka czci pamięć ofiar.
Będą kary za umieszczenie w Internecie instrukcji dla terrorystów - Sejm przyjął przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości projekty zmiany Kodeksu karnego oraz Kodeksu postępowania karnego. Za to przestępstwo będzie grozić kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.
Dziś w nocy amerykańscy komandosi zabili Osamę bin Ladena, przywódcę Al Kaidy, odpowiedzialnego między innymi za ataki terrorystyczne na World Trade Center i inne amerykańskie cele w 2001 roku.