Specjalnie dla pacjentów została uruchomiona infolinia na temat niedokrwistości towarzyszącej chorobom nowotworowym.
„Nowy rodzaj lekarza”- tak określa się doktor Jay Parkinson, który dość oryginalnie prowadzi terapię: najpierw odwiedza pacjentów w domach, bądź biurach, a następnie kontynuuje leczenie porozumiewając się chorymi poprzez czat, pocztę elektroniczną lub kamerę internetową.
Według specjalistów polski system ochrony zdrowia psychicznego w Polsce jest niedoinwestowany, słabo dostępny i nie odpowiada współczesnym standardom i potrzebom społecznym. Ponadto brakuje lekarzy specjalistów, a pacjenci mają ograniczony dostęp do nowoczesnych leków - informuje "Życie Warszawy".
Apatia, brak motywacji, bezsenność to częste objawy stresu lub przemęczenia, niekiedy mogą to być także symptomy depresji. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany w zachowaniu bliskiej Ci osoby zrób wszystko co w Twojej mocy, aby jej pomóc. Depresja to poważna, ale uleczalna choroba.
Polscy internauci będą mogli wkrótce odwiedzić stronę w całości poświęconą badaniom klinicznym w dziedzinie onkologii i hematologii. Twórcy portalu zamierzają umożliwić użytkownikom wymianę opinii na forum oraz zadawanie pytań lekarzom.
Amerykańscy naukowcy opracowują terapię, w której komórki układu odpornościowego należące do jednej osoby można przeszczepić choremu i wspomóc w ten sposób walkę organizmu pacjenta z nowotworem.
Borykasz się z bólem kręgosłupa? Trudno ci wykonywać podstawowe czynności życiowe? Męczy cię ogólny brak dobrego samopoczucia: migreny, bezsenność, problemy skórne, zła przemiana materii? Czy wiesz, że problemy te można rozwiązać stosując masaż kręgosłupa?
„Akademia dla seniorów” to specjalnie skonstruowane zajęcia grupowe dla osób dorosłych, prowadzone przez wrocławską przychodnię psychologiczną Via Vitae, której nazwa oznacza „drogę życia”.
W ramach dochodów tegorocznego Dnia Solidarności Z Osobami Chorującymi Psychicznie odbędzie się wiele wydarzeń artystycznych, będzie też szansa na porozmawianie ze specjalistami.
Mężczyźni w naszym starzejącym się społeczeństwie stanowią 41 procent ogółu populacji, z czego blisko trzy miliony to mężczyźni powyżej 64 roku życia. Jak się szacuje, dwie trzecie z nich ma problemy z oddawaniem moczu i odczuwa problemy z prostatą.
Zdecydowanie najbezpieczniejszą, zdaniem dr Artura Drzewieckiego z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, formą profilaktyki przerostu prostaty są preparaty roślinne - fitoterapeutyki. Udowodniono naukowo skuteczność tych preparatów w zapobieganiu raka prostaty i, co więcej, w zapobieganiu pozostałym nowotworom. Suplementy te ponadto obniżają ciśnienie i odbudowują nadwerężone ścianki naczyń krwionośnych, uelastyczniając je i chroniąc przed miażdżycą. Nie mają praktycznie skutków ubocznych, bo zawierają jedynie naturalne ekstrakty z nasion i liści: palmy sabal, pokrzywy, śliwy afrykańskiej czy lnu.
W ramach Wielkiej Kampanii Życia firma Avon we współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonki rozpoczyna realizację nowego programu profilaktycznego – „Gabinety z Różową Wstążką”.
Bez wątpienia kobiety, u których wykrywa się raka piersi we wczesnej fazie, mają większe szanse na wyzdrowienie w porównaniu do pacjentek, które późno zgłaszają się do lekarza. Rozwój medycyny jednakże zaowocował znacznym postępem w leczeniu drugiej z wymienionych grup. Dzięki nowej chemioterapii osiągnięto dłuższy czas przeżycia dla chorych.
Stopa cukrzycowa to bardzo poważne powikłanie cukrzycy, które w ponad 50% przypadków kończy się amputacją, skazując chorego na inwalidztwo. Jest to nie tylko tragedia osobista chorego ale również poważny problem społeczny.