Krótkowzroczność staje się prawdziwą plagą - już jeden na trzech Europejczyków odznacza się tą wadą wzroku. Przyczną może być nadmierne korzystanie z komputerów, telefonów komórkowych, czy tabletów.
Dziś 63,7% gospodarstw domowych ma własne „cztery kółka”. Dekadę temu samochód miała co druga rodzina. Dla porównania 2015 roku smartfonem dysponowało 45,4% familii, aby w rok później ten odsetek podskoczył do 53,4%. Wciąż smartfony są mniej popularne niż auta. Jeśli jednak dynamika obserwowanych zmian się utrzyma, stan ten już niebawem się zmieni. Podobne zmiany widać w przypadku telewizorów, kamer i drukarek.
Ewolucja nie przygotowała nas do nieustannego wpatrywania się w ekrany monitorów czy smartfonów – a do takich zachowań zmusza nas życie w XXI w. Ciągła praca „u boku” technologii zakorzeniła się w naszym stylu życia na tyle mocno, że bez problemu akceptujemy ją na wszystkich płaszczyznach życia, nawet jako element wychowywania dzieci. Czy zezwalanie dziecku na oglądanie bajek przed telewizorem czy tabletem w ciągu dnia to zawsze dobry pomysł?
Chociaż często nie zdajemy sobie sprawy z jego istnienia, to zawdzięczamy mu prawidłowe działanie wielu urządzeń elektronicznych. Firmware znajdziemy w praktycznie każdym sprzęcie, z którego korzystamy na co dzień. Dlaczego słowo „aktualizacja” wywołuje wśród wielu użytkowników przerażenie?
Im dłużej oglądasz telewizję, tym bardziej czyni cię to nieszczęśliwym/ą.
Rachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy jedynie zmiana niektórych nawyków i przyzwyczajeń, aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie nawet kilkaset złotych. Bardzo ważną rolę odgrywa także wybór sprzętu RTV i AGD. Decydując się na zakup odpowiednich urządzeń pomagamy również zadbać o środowisko naturalne.
Planując zakup urządzenia RTV chcemy połączyć wysoką jakość z atrakcyjną ceną. Dlatego ważne jest, żeby na początku zastanowić się czego naprawdę oczekujemy od danych produktów i jakie cechy są w naszym odczuciu najważniejsze. Pomóc w wyborze może specyfikacja techniczna urządzenia oraz znajomość innowacji oraz trendów.
W 2013 r. naziemna telewizja cyfrowa zastąpi dotychczas nadawany w Polsce sygnał analogowy. Proces cyfryzacji trwa, zatem musimy już teraz przygotować się na zmiany dotyczące odbioru programów telewizyjnych. Podstawowych porad dotyczących zrozumienia procesu i zapoznania się z wszelkimi zasadami nowej emisji cyfrowej udziela ekspert firmy DIGIB Polska, Bartosz Kononiuk.
Dni „starej" telewizji są policzone - całkowite wyłączenie sygnału analogowego i zastąpienie go cyfrowym nastąpi 31 lipca 2013 roku. Oznacza to lepszy sygnał i większy wybór oferty. Ale wiele osób martwi się o dodatkowe wydatki i o to, że zniknie bezpłatna telewizja naziemna.
Wielu współczesnych dziadków uważa, że ich wnuki mają zbyt dużo swobody. Ponad połowa zmieniłaby coś w sposobie wychowywania dzieci.
Jeśli standard życia mierzyć jedynie wskaźnikiem posiadanych dóbr i przedmiotów, to można powiedzieć, że w ostatnich latach poprawa poziomu życia w Polsce jest bardzo wyraźna - wynika z badania CBOS. Polacy się bogacą – z jednej strony stać ich na coraz więcej, z drugiej zaś wiele dóbr tanieje i są coraz bardziej dostępne.
Z czego zrezygnujesz najprędzej w razie konieczności: z Internetu, telewizji czy telefonu komórkowego? Na to zadane przez miesięcznik Reader's Digest pytanie, w większości krajów padała najczęściej odpowiedź: telewizor. Co ciekawe, to kobiety byłyby bardziej skłonne odmówić sobie ulubionych programów.
Jesienią i zimą, kiedy wieczory są coraz dłuższe i chłodniejsze, dużo czasu spędzamy przed telewizorem. Minęły już na szczęście czasy, kiedy taki sprzęt był luksusem „wystanym” przez kilkanaście dni w kolejce, ale dzisiaj, kiedy w sklepach mamy różne modele telewizorów podjęcie decyzji o zakupie wcale nie jest łatwe. Czym się kierować kupując nowy telewizor, aby cieszyć się w pełni nowymi możliwościami, a jednocześnie nie przepłacić za coś, czego i tak nie będziemy mogli wykorzystać?
Brytyjska telewizja publiczna BBC wyda 1,14 mld dolarów na cyfrowe telewizory dla brytyjskich emerytów i osób niepełnosprawnych. Stacja tłumaczy, że każdy powinien mieć możliwość oglądania programów w dobrej jakości, wspomniana grupa telewidzów zaś dużo czasu spędza przed ekranem TV.