Z badania, jakie przeprowadzili socjologowie z Uniwersytetu w Maryland wynika, że ludzie, którzy uważają się za szczęśliwych, spędzają przed telewizorem o 20% mniej czasu, niż ci, którzy czują się nieszczęśliwi.
Z okazji Dnia Wszystkich Świętych specjalne programy przygotowała telewizja publiczna oraz stacje radiowe.
Przed telewizorem i monitorem komputera spędzamy coraz więcej czasu, zwłaszcza gdy jesteśmy już na rencie czy emeryturze, a pogoda za oknem nie zachęca do spacerów. W czasie, gdy media te są coraz bardziej dostępne, łatwo wpaść w sieci tzw. konsumpcjonizmu medialnego czyli bezmyślnego pochłaniania treści. Może więc warto zadbać o to, by czas spędzony na surfowaniu w sieci czy przed telewizorem nie był czasem zmarnowanym, ale wartościowym? O swój rozwój można przecież zadbać nawet oddając się rozrywce. Internet i telewizja nie muszą być – i nie są - jedynie źródłem "taniej rozrywki".
Rzecznik Praw Obywatelskich w wyemitowanym 7 października programie „Kropka nad i” zapowiedział, że wystąpi ze skargą do KRRiTV na skandaliczne zachowanie uczestników i jurorów dwójkowego show „Gwiazdy tańczą na lodzie”.
75 – letnia gwiazda amerykańskiej telewizji Joan Rivers została wyproszona ze studia, w którym nagrywane jest brytyjskie show „Loose Women”. Powodem były przekleństwa, których aktorka używała w rozmowie o zdobywcy Oscara Russelu Crowe.
Prezydent Lech Kaczyński zawetował przygotowaną przez Platformę Obywatelską ustawę medialną - podaje TVN24. Do odrzucenia weta PO będzie musiała w Sejmie zebrać 3/5 głosów.
Wkrótce do Sejmu ma trafić projekt ustawy, zgodnie z którym zniesiony zostanie obowiązek płacenia abonamentu RTV dla emerytów i rencistów.
W błędzie jest ktoś, kto sądzi, że czas Jerzego Połomskiego minął. Od lat jest jednym z filarów polskiej estrady. Profesjonalizm, talent i praca to składowe nieprzerwanej, od schyłku lat 50-tych, popularności Jerzego Pająka, bo tak brzmiało nazwisko artysty na starcie kariery. Uczeń profesora Ludwika Sempolińskiego nie zawiódł Mistrza.
Od 14-go stycznia Telewizja Polska rozpoczyna emisję drugiej części cyklu „Między nami seniorami”. Program będzie emitowany na kanale TVP2.
W czasie ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia statystyczny Polak spędził przed telewizorem 4 godziny i 43 minuty dziennie. To dużo, ale tendencja jest spadkowa, w ciągu ostatnich 10 lat czas ów zmniejszył się o ponad godzinę. W 1997 roku podczas Gwiazdki oglądaliśmy telewizję przeciętnie 5 godzin 45 minut dziennie.
TNS OBOP przeprowadził badania, których celem było m. in. zebranie informacji na temat opinii osób starszych o sobie, swoich problemach i pragnieniach. Okazuje się, że polscy seniorzy w wieku 60- 80 lat najchętniej spędzają wolny czas oglądając telewizję (60%). Ich aktywizacja jednak nie byłaby trudnym zadaniem, bo na pytanie „Gdyby ktoś zwrócił się do pana(i) z propozycjami zrobienia czegoś dla innych lub dla siebie, to biorąc pod uwagę swoją sytuację osobistą, zdrowotną rodzinną, czy podjął (ęła) by się pan(i) tego?” aż 72% respondentów odpowiedziało, że chętnie zgodziłoby się pomagać innym np. dzieciom, ludziom chorym, osobom niepełnosprawnym itp.
Telewizja jest jednym z najpopularniejszych środków masowego przekazu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez obejrzenia ulubionego serialu czy programu informacyjnego. Aż trudno uwierzyć, że telewizja jest relatywnie nowym wynalazkiem, choć – z drugiej strony - pełnoprawną seniorką- Telewizja Polska skończyła dziś 55 lat.
Wszyscy wiemy, iż sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przeprowadzone niedawno badania wykazały, iż wśród czynników niekorzystnie wpływających na jego jakość przodują internet i telewizja.
8. sierpnia w jednej z brytyjskich stacji zostanie wyemitowany film dokumentalny opowiadający o Malcolmie Pointonie, chorującym na Alzheimera kompozytorze z Uniwersytetu Cambridge. Film ma się skończyć sceną śmierci głównego bohatera.
Osoby powyżej 45 roku życia stanowią zdecydowaną większość widzów polskich telewizji informacyjnych. Dotyczy to zarówno TVN24 jak i TVP3 - wynika z badań TNS OBOP.