W ubiegłym roku osoby w wieku powyżej 60. roku życia spędziły przed telewizorem średnio 5 godzin i 15 minuty dziennie, o 1 godzinę i 33 minuty więcej niż statystyczny Polak - wynika z badania zrealizowanego przez TNS OBOP. Statystyczny senior najchętniej wybierał stacje publiczne (TVP1 i TVP 2), a wśród oferty programowej - seriale, programy informacyjne i sport.
W tym roku w okresie od 1 listopada do 26 grudnia w telewizji wyemitowano 19 tys. 773 spoty reklamowe, w których został wykorzystany motyw Mikołaja – wynika z danych opracowanych przez TNS OBOP. Stacje telewizyjne zarobiły z tytułu emisji tych spotów prawie 64,5 mln PLN.
Pierce Brosnan, którego kariera rozpoczęła się od tytułowej roli w serialu "Detektyw Remington Steele", wraca do telewizji.
W czasie tegorocznych wakacji - czyli w lipcu i sierpmniu statystyczny Polak spędził przed telewizorem średnio 3 godziny i 5 minut dziennie. Jest to o ponad 12 minut dłużej niż w analogicznym okresie 2009 r - wynika z raportu TNS OBOP. Jednym z powodów mogły być rozgrywane w RPA Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które cieszyły się największą oglądalnościa spośród wakacyjnych propozycji telewizyjnych.
Czy łatwo byłoby dziś przykuć uwagę dzieci wychowanych na kolorowych i krzykliwych kreskówkach gawędą o zwierzętach lub poradnikiem dla majsterkowiczów? Raczej nie. Dla pokolenia dzisiejszych czterdziestolatków telewizja - choć czarno-biała – wcale nie była bezbarwna, a programy łączące rozrywkę z edukacją gromadziły młodych entuzjastów przed odbiornikami.
Robimy wszystko, co możemy, żeby trzymać się z dala od ekranu telewizora, ale to niestety nie działa. Amerykańscy baby boomers spędzają wiele czasu oglądając TV.
W związku z żałobą narodową, stacje z portfolio MTV Networks Polska wprowadzają zmiany w ramówce na najbliższe dni. Wstrzymane zostają również emisje bloków reklamowych. Ponadto 11 kwietnia 2010 o godzinie 12.00 uczczą pamięć ofiar katastrofy dwiema minutami ciszy.
Powszechnie kojarzona jest z telewizją. Przez ponad 30 lat prowadziła „Wielką Grę". Trzy lata temu program został wycofany, dziś telewizja chce przypomnieć słynny teleturniej, a w związku z tym Stanisława Ryster wraca do pracy. Prezenterka już cieszy się na myśl o powrocie do ulubionego zajęcia.
Telewizja Polska zdecydowała się na emisję komediowego serialu "Dom niespokojnej starości", który wyprodukowany został jeszcze w 2006 roku i od razu trafił do archiwum. Produkcja pokazywana będzie od końca stycznia br. na antenie Jedynki.
„Co roku to samo", taki komentarz możemy usłyszeć od tych, którzy postanowili świąteczne popołudnie spędzić przed telewizorem. Bożonarodzeniowa ramówka telewizyjna jest satysfakcjonująca jedynie dla 43% Polaków. Znaczna większość, bo 77%, irytuje się z powodu powtarzania co roku tych samych filmów.
„Wiadomości" TVP zanotowały najwięcej wpadek spośród telewizyjnych serwisów informacyjnych - wynika z comiesięcznego raportu „Cztery Stacje" opracowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
W pierwszym półroczu 2009 r. Polacy poświęcili na oglądanie telewizji średnio 3 godziny 42 minuty dziennie. Oznacza to, że spędzamy więcej czasu na oglądaniu telewizji. Coraz rzadziej jednak wybieramy ofertę programową czterech największych stacji - informuje TNS OBOP.
Aż 90 procent Polaków jako najważniejszą wartość życiową wskazuje rodzinę. W ciągu dnia koncentrujemy się na niej w podobnym stopniu co na… telewizji. Ponad 70 procent Polaków podobnie często spędza czas z rodziną, co ogląda telewizję.
Jedna z najpopularniejszych - i najpiękniejszych - dziennikarek telewizyjnych Grażyna Torbicka skończyła właśnie 50 lat.
Zanim - jak zwykle na wiosnę - w stacjach telewizyjnych pojawią się nowe ramówki, dom mediowy Macroscope OMD zapytał Polaków, jakie programy chcieliby oglądać. Z badania wyłączono absolutnych serialowych faworytów poszczególnych stacji, takich jak „M jak Miłość", „Samo Życie" czy „Na Wspólnej".