3 grudnia mija 23 rocznica wysłania pierwszego SMS-a. Te krótkie wiadomości tekstowe powstały, aby informować użytkowników telefonów o awariach sieci. Choć dziś są wykorzystywane głównie w celach marketingowych, mogą odgrywać również ogromną rolę podczas sytuacji kryzysowych.
Senior i nowoczesne urządzenia mobilne? Wielu osobom zestawienie takie wydaje się abstrakcją, jednak i badania i praktyka wskazują, że osoby starsze doskonale dają sobie radę z obsługą najnowocześniejszych nawet tabletów, smartfonów czy czytników e-booków. Zwłaszcza jeśli uczą się ich używać w sposób spokojny i systematyczny. Objęta patronatem Senior.pl książka „Cyfrowy świat seniora. Smartfon, tablet i nie tylko” autorstwa Alicji Żarowskiej-Mazur zachęca do takiego właśnie poznawania mobilnych urządzeń i technologii.
Coraz mniej kierowców używa telefonów komórkowych podczas jazdy. Z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu korzysta niemal 3 procent polskich kierowców. Częściej za kierownicą rozmawiają panie.
Nie trzeba używać telefonu komórkowego, by osłabić swoją uwagę podczas prowadzenia samochodu. Już sam sygnał np. otrzymania wiadomości SMS zaburza koncentrację.
Czas poświęcony na korzystanie z telefonu jest adekwatnym wskaźnikiem objawów depresji.
Z końcem listopada wirtualny operator telefonii komórkowej mBank mobile przestanie świadczyć usługi telekomunikacyjne. Dla klientów przygotowano preferencyjną ofertę przejścia do sieci Orange wraz z gwarancją zachowania dotychczasowych numerów telefonów.
Większość z nas chroni swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem. Nie wszyscy pamiętają jednak, że zagrożone są również urządzenia mobilne. One także powinny zostać zabezpieczone.
Osoby korzystające z telefonii komórkowej w czasie podróży po krajach Unii Europejskiej od 1 lipca 2014 r. zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu.
Żyjemy w nieustannym biegu, stąd wielu z nas w czasie jazdy samochodem sięga po telefon komórkowy, choć grozi za to mandat. Często nie zdajemy sobie sprawy, że telefon komórkowy może mieć podobny wpływ na kierowcę jak alkohol. Zaangażowani w rozmowę telefoniczną mamy wolniejszą reakcję, obniżamy swoją czujność na drodze. By jeździć bezpiecznie nie trzeba jednak wcale rezygnować z telefonu komórkowego w aucie.
Ryż to nie tylko pożywny element zdrowych dań. Okazuje się, że można go wykorzystać także jako preparat czyszczący, wskaźnik temperatury czy środek konserwujący. Ma rozmaite zastosowania przy drobnych kuchennych i spiżarnianych problemach.
Trudno dziś żyć bez telefonu komórkowego, służy nie tylko do przeprowadzania rozmów, ale i pisania sms-ów, emaili, surfowania w Internecie, a nawet jako zabawka... Okazuje się jednak, że nasze komórki są wręcz siedliskiem bakterii - do tego stopnia, że ich zawartość spokojnie może konkurować z zestawem bakterii i wirusów z toalet...
Naukowcy z USA odkryli, że korzystanie z gadżetu elektronicznego na dwie godziny przed snem może powodować problemy z zasypianiem, informuje Daily Mail.
Od 15 kwietnia osoby chcące podróżować pociągami PKP Intercity mogą kupować bilety przez dowolne urządzenie mobilne mające dostęp do Internetu, bez konieczności drukowania tradycyjnego biletu. Wystarczy, że podczas kontroli pasażer pokaże konduktorowi kod biletu na ekranie smartfona, laptopa czy tabletu.
Według danych ZUS w Polsce jest ponad 7 milionów emerytów. Ta grupa społeczna jest nie tylko bardzo zróżnicowana, ale również dynamicznie się zmieniająca. Przed szeroko pojętą branżą telekomunikacyjną stoi pytanie – jak sprostać wymaganiom tej grupy konsumenckiej?
Uczeni zdiagnozowali nową chorobę - nomofobia jest irracjonalnym strachem przed brakiem „komórki" w zasięgu ręki lub utratą telefonu.