Aż 7 na 10 Polaków dobrze ze swoim wyglądem, choć równocześnie wielu przyznaje, że dzięki idealnemu ciału byliby pewniejsi siebie, szczęśliwsi i mieliby większy wpływ na swoje sukcesy, m.in. w życiu zawodowym – wynika z najnowszego globalnego badania Havas Worldwide „iBody: nowe granice” z cyklu Prosumer Reports. Polacy zostali w nim zdefiniowani jako entuzjaści holizmu, którzy w kompleksowy i zrównoważony sposób dbają o jakość codziennego życia.
W 50 rocznicę lotu Jurija Gagarina dzień 12 kwietnia został na mocy rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłoszony „międzynarodowym dniem lotu człowieka w kosmos". Uroczystości 50-lecia startu statku Wostok celebruje cały świat.
Elton John twierdzi, że jest za stary na eksperymenty z muzyką. 63-letni artysta przyznał, że uwielbia elektroniczne brzmienia, jednak nie zamierza konkurować z młodszymi, uznanymi przedstawicielami nurtu tanecznego.
Rozwój techniki bywa zbawienny, niewielu z nas umie wyobrazić sobie życie bez samochodu czy innego podobnego środka transportu. Sędziwemu wiekowi często towarzyszą kłopoty z mobilnością, dobrym rozwiązaniem więc w wielu przypadkach okazuje się być wózek lub skuter. Pewna 87-letnia Brytyjka przekonała się jednak, że technologia może być niebezpieczna, została „uprowadzona" przez swój skomputeryzowany jednoślad...
Arthur Charles Clarke, pisarz fantastycznonaukowy i propagator kosmonautyki zmarł dziś na Sri Lance. Miał 90 lat.
Wykorzystanie rozwoju technologii do poprawy jakość życia starszych osób – to cel współpracy osiemnastu państw Unii Europejskiej.
Coraz więcej osób powyżej 50-go roku życia kupuje muzykę przez Internet i słucha jej na swoich odtwarzaczach mp3.
Najnowszej generacji systemy umożliwią monitorowanie zdrowych osób i ostrzeganie ich przed nadchodzącymi chorobami. To jest jednak przyszłość. Obecnie istniejące technologie pozwalają na zdalne leczenie pacjentów.
Zespół naukowców z Laboratorium Nanorobotyki uniwersytetu Carnegie Mellon poinformował o zaawansowanych pracach nad miniaturowym robotem, który będzie w stanie podróżować wewnątrz ludzkiego krwiobiegu. Zdaniem pomysłodawców projektu pozwoli to skuteczniej monitorować stan zdrowia pacjenta i w razie potrzeby dostarczyć odpowiednie lekarstwo w ściśle określone miejsce.