21 sierpnia odbędzie się w Toruniu ostatni tego lata spektakl z cyklu „Teatr na leżakach”. Miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć „Wodewil Warszawski” – słowno-muzyczną opowieść o przedwojennej Warszawie w wykonaniu aktorów Teatru „Pijana Sypialnia”. Przedstawienie odbędzie się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.
13 i 14 sierpnia w parku Starego Browaru odbędą się otwarte dla wszystkich przedstawienia teatralne. Nawiązywać one będą do przedwojennych teatrzyków ogródkowych, których ideą było dostarczenie widzom wytchnienia od codzienności, zapewnianego przez pełne energii i humoru występy aktorów, tancerzy i muzyków. Przedstawienia przygotował jeden z najgłośniejszych w Polsce teatrów niezależnych ostatnich lat, Pijana Sypialnia.
31 lipca w Gdańsku rozpocznie się Festiwal Szekspirowski. Jego uczestników czeka 10 dni intensywnych wrażeń teatralnych, podczas których spotykają się artyści, reżyserzy, animatorzy, krytycy, współtworząc platformę wymiany myśli ludzi kultury z różnych stron świata.
Do środy 24 VI potrwają w Warszawie 8. Juwenalia III Wieku. Przez trzy dni na dwóch scenach warszawskiego Klubu Hybrydy i Teatru Palladium wystąpi 3,5 tysiące seniorów z Uniwersytetów III Wieku z całej Polski. Śpiewają solowo, chóralnie, zespołowo, prezentują sztuki teatralne, a nawet tańczą.
Muzyka rozbrzmiewająca wśród najpiękniejszych toruńskich zabytków, pokazy teatrów ulicznych, uroczyste odsłonięcie Piernikowej Alei Gwiazd — to tylko część z atrakcji jakie czekają na mieszkańców Torunia oraz turystów podczas Święta Miasta. Tegoroczna edycja potrwa od 23 do 28 czerwca.
Przedstawiciele środowisk artystycznych odebrali medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenia zostały wręczone podczas uroczystości, która odbyła się 15 czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
3 tygodnie, 259 wydarzeń, 533 artystów, 35 miejsc. Trwa dwudziesta piąta, jubileuszowa edycja Malta Festival Poznań.
Czy młodość, sprawność i urodę można zatrzymać na zawsze? I czy tak naprawdę - warto? Temat pogoni za zmianą metryki w żartobliwy sposób podejmuje komedia "Wiecznie młodzi", która niedawno miała swoją premierę.
W najbliższy weekend 12-14 czerwca w Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich zobaczymy musical „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jana Szurmieja. Światowej sławy repertuarem Teatr zamyka obecny sezon.
W najbliższy czwartek 21 maja w Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie odbędzie się prezentacja filmu dokumentalnego poświęconego Idzie Kamińskiej „Jej teatr” w reżyserii Władysława Forberta. Pokaz przygotowano w związku z 35. rocznicą śmierci aktorki i założycielki Teatru Żydowskiego.
250 groszy, czyli 2,5 zł – tyle wynosi cena biletu na spektakle, które będą grane 23 maja w 44 miastach w ramach obchodów jubileuszu „250-lecia teatru publicznego w Polsce”. Wśród nich znajdą się najgłośniejsze i najpopularniejsze tytuły ostatnich sezonów. 50 tysięcy widzów w ponad 100 teatrach zobaczy tego wieczoru przedstawienia wyreżyserowane przez najwybitniejszych twórców.
27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto, uchwalone w 1961 roku, to doskonały powód by zachęcić Polaków do spędzenia czasu wolnego na obcowaniu z kulturą.
Rok 2015 będzie rokiem święta polskiego teatru. Dokładnie 19 XI 2015 obchodzona będzie 250. rocznicę pierwszego przedstawienia zespołu założonego z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego, a będącego zalążkiem pierwszego stałego zawodowego publicznego teatru polskiego.
Znany kilku pokoleniom widzów z roli Stasia Tarkowskiego w filmowej adaptacji "W pustyni i w puszczy" oraz z serialu "Dom" Tomasz Mędrzak obchodzi dziś swoje 60-te urodziny.
W najbliższą niedzielę 23 listopada o godzinie 14:00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Mistrzowie czytają”. Tym razem wystąpi Włodzimierz Press, znany z roli Grigorija w serialu „Czterej pancerni i pies”, który zinterpretuje dzieła Icchaka Lejbusza Pereca.