Początek wiosny w Teatrze Żydowskim, to bogaty repertuar, w tym czytanie performatywne oparte na książce Joanny Wiszniewicz „Życie przecięte. Opowieści pokolenia marca”. W repertuarze marcowym znajdą się również „Ida Kamińska”, „Ginczanka. Chodźmy stąd”, „Marienbad”, „George & Ira Gershwin”, „Oberża pod złotym rogiem” oraz spektakl dla dzieci „Ostatni syn”. Międzynarodowy Dzień Teatru zostanie uczczony spektaklem „Jak w przedwojennym kabarecie”. Na scenę Teatru Żydowskiego po dłuższej przerwie wracają też „Aktorzy żydowscy” w reż. Anny Smolar i „Wiera Gran” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego.
Teatr Żydowski w Warszawie włączył się w akcję przygotowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura” spektaklem „Jak w przedwojennym kabarecie”. W dniach 26-29 września każda osoba, która ukończyla 60 lat, po okazaniu dowodu tożsamości w kasie, będzie mogła kupić bilet w obniżonej cenie.
Komedia romantyczna „Szabasowa dziewczyna” w reżyserii Marcina Sławińskiego jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji repertuarowych Teatru Żydowskiego. Ta zabawna i pełna inteligentnego poczucia humoru komedia, szybko została okrzyknięta przez wielu krytyków jedną z najlepszych premier sezonu.
Plac Grzybowski i jego okolica pod koniec wakacji, jak co roku zamieni się w barwny, multikulturowy świat, pobrzmiewający wspaniałą muzyką i zapomnianym już językiem. Zagrają i zaśpiewają gwiazdy polskiej oraz międzynarodowej sceny muzycznej. Czekają na nas wyczekiwane premiery i innowacyjne projekty artystów korzystających z historii i tradycyjnej, polsko-żydowskiej kultury.
W sobotę 6 maja w Teatrze Żydowskim szykuje się kolejna premiera – „Miasteczko Kasrylewka” w reżyserii Shmuela Atzmona-Wircera na podstawie „Miasteczka” Szolema Alejchema. Spektakl grany będzie w języku jidysz z polskim tłumaczeniem. Premiera odbędzie się na Scenie Kameralnej przy ul. Senatorskiej 35. Wystąpią: Shmuel Atzmon-Wircer, Henryk Rajfer i Jerzy Walczak.
Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Żydowskim, a następnie wystawiany był na festiwalach teatralnych w całej Polsce. To także pierwszy spektakl zagrany na kameralnej scenie w nowej tymczasowej siedzibie Teatru Żydowskiego przy Senatorskiej w Warszawie. Mowa o „Aktorach żydowskich” - mockumencie napisanym przez Michała Buszewicza, portretującym grupę artystów o niejasnym statusie. Między innymi za to przedstawienie 10 stycznia 2017 roku Anna Smolar, reżyserka, otrzymała Paszport Polityki 2016.
14 stycznia Teatr Żydowski zaprasza na kolejną premierę poza dotychczasową siedzibą przy Placu Grzybowskim. Komedia „Szabasowa dziewczyna” w reżyserii Marcina Sławińskiego wystawiana będzie w dniach 14-16 stycznia i 10-12 lutego gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Teatr Żydowski przeniesie się do Fabryki Trzciny na warszawskiej Pradze. Zanim jednak do tego dojdzie, spektakle wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej. Warszawska publiczność zobaczy znane i lubiane przedstawienia już 20 października.
Jak co roku pod koniec wakacji na Placu Grzybowskim i w jego okolicy powróci klimat żydowskiej, przedwojennej Warszawy. Zza każdego rogu będzie się dało słyszeć język jidysz, w tle będzie pobrzmiewała muzyka klezmerska a w powietrzu będą unosiły się aromaty żydowskich przysmaków. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera już w nadchodzący weekend!
W pierwszy weekend kwietnia Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl „Dybuk" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl wystawiany będzie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pt. „Dotknij Teatru”, koordynowanych przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Pokazy „Dybuka” odbędą się w weekend 1-3 kwietnia w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
Na przełomie stycznia i lutego na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z ostatnich premier pt. „Śmierć pięknych saren”. Spektakl powstał na podstawie zbioru opowiadań wydanego w 1971 r., autorstwa uznanego czechosłowackiego pisarza Oty Pavla. Opowiadania te autor pisał w ramach terapii po stwierdzeniu u niego zaburzeń psychicznych. Spektakle 21 i 28 stycznia oraz 2 lutego.
"U cioci na imieninach" czy "Ta mała piła dziś"– to tylko kilka przebojów, które będzie można usłyszeć w Teatrze Żydowskim w czasie spektaklu muzycznego "Oberża pod złotym rogiem". Przedstawienie w reżyserii Szymona Szurmieja będzie można zobaczyć ostatni raz w tym roku. Spektakl wystawiany będzie 13, 14 listopada o godzinie 19:00 oraz 15 listopada o godzinie 18:00.
Po raz pierwszy w tym sezonie będziemy mogli zobaczyć spektakl „Dybuk” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Pokazy odbędą się 16 i 17 października o godzinie 19.00 oraz 18 października o godzinie 18.00. Warto podkreślić, że „Dybuk” to jedna z najczęściej komentowanych premier minionego sezonu.
W 2015 roku Teatr Żydowski świętuje 65-lecia istnienia. Po tegorocznych premierach „Dybuka”, „Aktorów Żydowskich” i „Anonimowych Żydów Polskich”, 30 września i 1 października odbędzie się kolejna premiera w ramach jubileuszu: „Śmierć pięknych saren” w reżyserii Jana Szurmieja.
Pierwszego dnia Festiwalu Singera Fundacja Shalom wraz z Cafe Kulturalna oraz barStudio zapraszają na spektakl w reżyserii Anny Smolar „Aktorzy żydowscy”. Po raz drugi w czasie festiwalu sztuka ta zostanie zaprezentowana jako impreza towarzysząca na Scenie na piętrze Teatru Żydowskiego, w miejscu premiery spektaklu. Sztuka ta została ogłoszona przez kilku krytyków jednym z najciekawszych wydarzeń teatralnych sezonu.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca