"Zatańcz ze mną jeszcze raz", śpiewa Edyta Bartosiewicz i choć jej piosenka traktuje o miłości, taki apel mógłby stanowić hasło wytrawnych imprezowiczów oraz osób chcących zachować dobrą formę. Pół godziny tańca towarzyskiego to taki sam wysiłek jak trzydziestominutowy dziarski spacer.
Objawy, takie jak depresja, stres, zmęczenie i bóle głowy mogą zostać zmniejszone dzięki regularnemu tańczeniu.
Znaczenie dialogu międzypokoleniowego w budowaniu spójności społecznej oraz szczególna rola kultury, która nie tylko sprzyja budowaniu przestrzeni dialogu i włączenia, ale także przyczynia się do podnoszenia satysfakcji z życia i pozwala na rozwijanie pasji, niezależnie od wieku - to główene tematy podnoszone podczas panelu dyskusyjnego "Kultura dla seniorów", który odbył się 26 września 2012 r. na warszawskim Torwarze w ramach Konwencji: Międzypokoleniowe Dni Aktywności.
Popularność programów „You can dance" i „Taniec z gwiazdami" udowodniła, że Polacy lubią tańczyć. I słusznie. To nie tylko ciekawe hobby i sposób na atrakcyjne spędzanie czasu - regularne pląsy pozwalają zachować odpowiednią wagę, a także podnoszą jakość życia przydając szczęścia i chronią przed demencją.
Jeśli jednym z noworocznych postanowień jest regularnie podejmowana aktywność fizyczna, nie można było wybrać lepiej, zapewniają eksperci ds. zdrowia. Problem polega „tylko" na wdrożeniu pomysłu w życie, które - jak wielu narzeka - zbyt szybko się toczy. Oto kilka pomysłów.
Okres jesienno - zimowy to czas, gdy z reguły i konieczności ograniczamy naszą aktywność fizyczną. Coraz krótsze dni, pogoda która nie zachęca do spacerów, utrudnienia komunikacyjne... nic dziwnego, że chętniej niż w lecie spędzamy wieczory na wygodnej kanapie, z książką albo pilotem w dłoni. Niestety, na dłuższą metę taki tryb życia jest szkodliwy zarówno dla ciała jak i dla ducha.
Zajęcia taneczne to doskonały sposób na utrzymanie ciała w formie, w każdym wieku. Seniorzy więc czerpać mogą z tej aktywności nie tylko korzyści towarzyskie ale także zdrowotne. Zajęcia taneczne mają także wyjątkową cechę - nie są nudne, w przeciwieństwie do typowych ćwiczeń fitness czy na siłowni.
Badania, których wyniki opublikowano w magazynie „The New England Journal of Medicine", miały na celu analizę wpływu różnych form rekreacji na ryzyko wystąpienia demencji w starszym wieku. Naukowcy odkryli, że często praktykowany taniec był jedyną aktywnością fizyczną z 9 badanych, która znacząco zmniejszyła ryzyko demencji u uczestników badania.
Cher pracuje nad nową płytą. Nie będzie to jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom album country.
Psy są świetnymi przyjaciółmi ludzi, ich właściciele cieszą się lepszym samopoczuciem, nie cierpią z powodu samotności, a teraz okazuje się, że są również aktywniejsi.
Medytacja jest najlepszym sposobem na koordynację ciała i umysłu, okazuje się nawet skuteczniejsza niż taniec.
Zbliża się kolejny karnawałowy weekend. Na imprezy mamy czas do 8 marca, warto więc przygotować się na miesiąc szaleństwa. Przede wszystkim zadbajmy o stopy, które w tym czasie potrzebują szczególnej uwagi. W końcu dzięki nim będziemy mogli szaleć na parkiecie do białego rana.
Od jakiegoś czasu świat ogarnęła moda na flash mob, szczególnie w grudniu organizowanych jest wiele takich świątecznych akcji.
Wielu ludzi nie może doczekać się emerytury postrzegając pracę jako kierat, który zajmuje znaczną część dnia. Niektórzy mają po prostu dość i pragną większej ilości czasu na odpoczynek, inni przed przejściem na świadczenie planują, co będą mogli nadrobić, do jakich zajęć wrócić, w co nowego się zaangażować. Są bowiem tacy, którzy muszą skanalizować gdzieś rozpierającą ich energię. Bez względu na osobowość jednak dobrze mieć pasję. Na emeryturze przydaje się szczególnie, bo łagodzi chaos związany z nową sytuacją i daje radość.
Terapia tańcem pomoże osobom starszym w lepszym utrzymywaniu równowagi i chodzie, wynika z najnowszych badań. Taniec poprawi funkcjonalność organizmu pomagając seniorom zmniejszyć ryzyko upadku i urazów.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem