1 listopada zmienia się polityka bagażowa w liniach Ryanair i Wizz Air. To kolejne zmiany ogłoszone przez tych przewoźników w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Czy objęcie podstawowych usług dodatkowymi kosztami to jedyna opcja, która pozwoli tanim liniom utrzymać atrakcyjne ceny biletów?
Zagubiony bagaż, odwołany lot lub godziny spędzone w oczekiwaniu na alternatywne połączenie? Nawet najlepiej przygotowaną wakacyjną podróż może popsuć ciąg nieoczekiwanych wydarzeń. O czym warto wiedzieć przed i podczas podróży na urlop?
Po zawieszeniu koncesji przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, spółka OLT zawiesiła także loty czarterowe. Dziś nie odleciały m.in. samoloty z Wrocławia do Egiptu. Z kraju nie wyleciało na wycieczki kilkuset turystów.
Tanie linie lotnicze OLT, które kilka miesięcy temu weszły na polski rynek z szeroko zakrojoną kampanią reklamową i wyjątkowo korzystną dla klientów ofertą, ogłosiły zawieszenie wszystkich swoich lotów regularnych. Bilety na te loty ma około 130 tysięcy osób.
Polacy najchętniej spędzają wakacje w Europie, a do miejsca docelowego docierają samolotem, ponieważ cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Na urlopowy wypoczynek wydajemy na ogół nie więcej niż 2500 zł – wynika z raportu Tripsta.pl.
Polacy planując urlop rzadziej korzystają z usług tradycyjnych biur podróży, woląna własną rękę zaplanować podróż – wynika z analizy internetowego biura podróży Tripsta.pl. Jako podstawowy powód organizowania wyjazdów „na własną rękę” Polacy wskazują zbyt wysokie ceny wycieczek w biurach turystycznych.