Niemieccy naukowcy odkryli, że mówienie o bólu może sprawić, że naprawdę się pojawi, a nawet jego odczuwanie będzie bardziej intensywne.
66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 polskich lekarzy przez największy portal społecznościowy dla lekarzy Konsylium24.pl.
Negatywne oddziaływanie stresu, wszechobecnego w życiu każdego z nas, nie omija również kotów. Proste z pozoru czynności - wizyta u weterynarza, podawanie leku - mogą wywoływać znaczny stres u naszych czworonożnych przyjaciół.
Tylko w jednym tygodniu - od 16 do 22 stycznia - w Polsce zanotowano 47 tys. 325 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W ubiegłym roku o tej samej porze chorowało tylko 13 tys. 122 Polaków.
Jak informuje gazeta.pl, w stolicy liczne placówki realizują program bezpłatnych szczepień. Przeciwko grypie za darmo będą mogły zaszczepić się osoby po 65. roku życia.
Przyszła jesień, a wraz z nią pora coraz większej ilości zachorowań. Możemy się jednak przed tym skutecznie ochronić. Często bywa tak, że z powodu braku czasu i zabiegania, nie zwracamy uwagi na zwykłe przeziębienie. Tymczasem może to być grypa. Bywa ona często bagatelizowana, mimo że jest to ostra i bardzo zaraźliwa choroba układu oddechowego.
Nadchodzi jesień, czas wzmożonej aktywności wirusa grypy. Niewłaściwie leczona grypa może prowadzić do bardzo przykrych powikłań. Istnieje jednak sposób, by zabezpieczyć się przed tym nieprzyjemnym wirusem – wystarczy się zaszczepić.
Bezpieczeństwo czworonożnych przyjaciół człowieka powinno być rozpatrywane w kilku wymiarach: dbałości o zdrowie fizyczne zwierzaka w czasie transportu, jego bezpieczeństwa prawnego oraz zgodności przewozu z wymaganiami ustawodawczymi.
Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, tą zasadą powinniśmy kierować się również w odniesieniu do grypy. Specjaliści radzą wyprzedzić chorobę i zaszczepić się przeciwko grypie. Szczepieniom poddać warto się w każdym wieku, jednak szczególnie zachęca się do tego kobiety planujące ciążę oraz osoby, które ukończyły 50- ty rok życia.
Badania przeprowadzone w Polsce, a zaprezentowane na konferencji American Heart Association w Chicago dowodzą, że szczepienie przeciw grypie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, hospitalizacji i śmierci.