Odkryto powód, dla którego niektórzy ludzie są negatywnie nastawieni do wszystkiego, a inni zdają się wszystko lubić. Najwyraźniej wszystko to jest częścią naszej indywidualnej osobowości - wymiarem, który badacze nazwali „postawą dyspozycyjną".
Grypa sama w sobie jest bardzo nieprzyjemne i wyłącza z normalnego życia na co najmniej kilka dni. Problemy mogą się jednak nie skończyć w takim czasie - powikłania związane z tą chorobą są często bolesne i bardzo poważne.
Pacjenci z niewydolnością serca mogą znacznie poprawić swoje zdrowie dzięki corocznym szczepienom przeciw grypie.
Wścieklizna to jedna z najstarszych i najbardziej niebezpiecznych chorób odzwierzęcych, na którą nie ma skutecznego lekarstwa: Człowiek umiera w ciągu tygodnia od wystąpienia objawów chorobowych. Jedynym ratunkiem, jeżeli występuje podejrzenie zarażenia wirusem, jest natychmiastowe podanie surowicy, a następnie wykonanie serii szczepień.
Chociaż można spotkać się z opiniami, że szczepionki przeciw grypie przydają więcej korzyści ludziom młodym niż starszym, nowe badania wskazują, że seniorzy powinni poddawać się szczepieniom.
Umiarkowane spożycie alkoholu może wspierać odporność. Wieczorny relaks z lampką wina może mieć dobry wpływ na twoje zdrowie.
Sezon na grypę rozpoczął się na dobre. Choroba jest łatwo zaraźliwa i szybko się rozprzestrzenia. Stanowi bardzo uciążliwą dolegliwość i na kilka, a nawet kilkanaście dni może zupełnie wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Poznaj fakty i mity o grypie.
Na temat alergii krąży wiele różnych mitów, również w Internecie. Niektóre z nich nie tylko nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym, ale mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia.
Od 15 do 26 kwietnia odbędzie się XXVI edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień. Jej ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako skutecznej profilaktyki tych chorób.
Świat nie jest już w 6 fazie pandemii grypy AH1N1 (najwyższa w skali określonej przez WHO, odpowiada realnej pandemii w przeciwieństwie do poprzednich stopni oznaczających ryzyko jej wybuchu). - Weszliśmy w okres post-pandemiczny. AH1N1 przebyła swój globalny kurs - powiedziała dyrektor organizacji Margaret Chan.
Niemieccy naukowcy odkryli, że mówienie o bólu może sprawić, że naprawdę się pojawi, a nawet jego odczuwanie będzie bardziej intensywne.
66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 polskich lekarzy przez największy portal społecznościowy dla lekarzy Konsylium24.pl.
Negatywne oddziaływanie stresu, wszechobecnego w życiu każdego z nas, nie omija również kotów. Proste z pozoru czynności - wizyta u weterynarza, podawanie leku - mogą wywoływać znaczny stres u naszych czworonożnych przyjaciół.
Tylko w jednym tygodniu - od 16 do 22 stycznia - w Polsce zanotowano 47 tys. 325 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W ubiegłym roku o tej samej porze chorowało tylko 13 tys. 122 Polaków.
Jak informuje gazeta.pl, w stolicy liczne placówki realizują program bezpłatnych szczepień. Przeciwko grypie za darmo będą mogły zaszczepić się osoby po 65. roku życia.