Ludzie są chwilowo szczęśliwsi, gdy piją alkohol, ale w dłuższej perspektywie picie większej ilości napojów wyskokowych nie sprawia, że są bardziej zadowoleni z życia.
Uśmiechanie się realnie wpływa na nasze samopoczucie - sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.
Profesor Laura Carstensen ze Centrum Długowieczności Uniwersytetu Stanforda wyjaśnia, dlaczego ludzie starsi są szczęśliwsi.
Choć to Internet szturmem zdobywa nasze umysły, telewizja ciągle jednak pozostaje jednym z najpopualrniejszych mediów. Wielu ludzi poświęca na jej oglądanie nawet kilka godzin dziennie. Tymczasem okazuje się, że może to skutkować przygnębieniem i intensyfikacją objawów depresji. Jeśli chcesz mieć lepszy nastrój, ogranicz czas spądzany przed tv.
Nie trzeba wygrać w totolotka czy odziedziczyć willi w Konstancinie, by poczuć się szczęśliwym. Wystarczą zupełnie drobne zdarzenia, by nasz nastrój znacznie się poprawił. Uczeni przeprowadzili ankietę z udziałem 2 tysięcy ludzi i odkryli, że całkiem błahe sprawy dają dużą radość.
Odczuwanie szczęścia jest uzależnione od różnych czynników, w tym uwarunkowania genetycznego i okoliczności, w których się dana osoba znajduje. Z ostatnich badań naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu i Queensland Institute for Medical Research w Australii wynika, że szczęście jest częściowo zależne od cech osobowości, a zarówno osobowość, jak i odczuwanie szczęścia są w dużym stopniu dziedziczne.
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że rok 2006 przyniósł nam poprawę samopoczucia oraz finansów.