Każdy z nas ma zapewne własną definicję szczęścia, często szukając drogi do zrealizowania swoich marzeń sięgamy po różnorodne podręczniki. Rady, które w nich znajdziemy będą pomocne jedynie pod warunkiem, że podejdziemy do nich z dystansem.
Jak wynika z badań, Polacy są narodem radosnym a pieniądze nam szczęścia nie dają.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia, większość Europejczyków czuje się szczęśliwa. Przeciętnie 85% respondentów z 27 państw Unii Europejskiej deklaruje, że jest szczęśliwa – wynika z ostatniej fali badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej.
Naukowcy twierdzą, że aby egzystować dłużej i lepiej, trzeba wprowadzić niezbyt drastyczne, ale znaczące zmiany w swym życiu. Oto niektóre rady mające pozwolić na dożycie sędziwego wieku:
Jesteś optymistą? Masz dobre stosunki z rodziną i przyjaciółmi? Jeśli tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz żyć dłużej. Według badań przeprowadzonych przez Mayo Clinic osoby, które pragną długowieczności, powinny zadbać o pozytywne nastawienie do świata.
Kobiety po 50. roku życia są najszczęśliwszą grupą spośród wszystkich Australijczyków - posiadają dużo wolnego czasu, nie narzekają na brak pieniędzy, mają ambitne cele, wiele do zrobienia, chcą dużo osiągnąć. Skupiają się na karierze i edukacji, odbywają liczne podróże. Mężczyźni w tym wieku zaś częściej przestają fascynować się pracą zawodową i poszukują innych wyzwań.
Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania mające wskazać na zależność pomiędzy usposobieniem, a odpornością. Okazało się, że nastawienie wobec świata ma wypływ nie tylko na to jak często chorujemy, ale i na to, w jaki sposób chorobę znosimy.
Ludzie pozostający w trwałych związkach są ogólnie szczęśliwsi. Najszczęśliwsi są natomiast ci żyjący w stadle małżeńskim - niezależnie czy małżeństwo to jest szczęśliwe czy nie.
Jeśli chciałbyś mieć lepsze życie erotyczne... rozwijaj swoje umiejętności artystyczne. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodły, że liczba partnerów seksualnych jest ściśle powiązana z naszą kreatywnością
Zgodnie ze stereotypem, zarówno ludzie młodzi jak i starsi twierdzą jednogłośnie, że seniorzy są najmniej szczęśliwą grupą społeczną. Według najnowszych badań przeprowadzonych w VA Ann Arbor Healthcare System i University of Michigan wszechobecny mit może być obalony.
Przed dwudziestoma laty Szymon Kobyliński, który był nie tylko niezrównanym rysownikiem, ale też gawędziarzem, napisał w „Pasjansie erotycznym”: „ Jak wiadomo jednak, dla tychże młodych sama myśl, że sędziwi starcy w wieku, przypuśćmy bliskim pięćdziesiątki mogą mieć jakiekolwiek interesy erotyczne między sobą, jest myślą pełną zgorszonej zgrozy, jeśli nie obrzydzenia. Wspomniałem kiedyś o tym w bardzo dojrzałym towarzystwie, na co dama w nader balzakowskim wieku wykrzyknęła: Po czterdziestce na śmietnik? Ależ to się dopiero naprawdę zaczyna!”
Nowe badania prowadzone przez naukowców pokazują, że nie mają racji ci, którzy uważają, że najszczęśliwsze chwile przeżywają młodzi ludzie. Jest wręcz przeciwnie.