W pielęgnacji urody pomagają nie tylko kosmetyki powszechnie dostępne w drogeriach czy aptekach, ale przeróżne preparaty z naszych kuchni czy łazienek – sprawdź, co ci się może przydać w „domowym salonie kosmetycznym".
Zdrowe, lśniące włosy to prawdziwa ozdoba, niestety natura nie dla wszystkich jest taka samo łaskawa. Niekiedy, aby cieszyć się piękna gęstą czupryną trzeba zadać sobie sporo trudu. Na stan włosów wpływa wiele czynników, wśród tych na które mamy wpływ najważniejsza jest dieta oraz pielęgnacja.
Znajduje się w każdej łazience, a służyć może nie tylko do mycia włosów. Sprawdź, jak jeszcze daje się wykorzystać szampon.
Gładka skóra i piękne, lśniące włosy to obiekt marzeń każdej kobiety. Zarówno skórze ciała, jak i włosom potrzebne jest odpowiednie nawilżenie. Warto sięgnąć po kosmetyki do codziennej pielęgnacji, które zapewnią nam nie tylko zdrowy i piękny wygląd, ale też i dobre samopoczucie.
Stworzenie własnego kosmetyku przy użyciu dostępnych na rynku naturalnych substancji to przyjemność związana z używaniem preparatów o wybranych przez nas walorach pielęgnacyjnych i zapachowych. To także pewność co do ich pochodzenia i wpływu na zdrowie i urodę. Nie bez znaczenia jest też oszczędność - kosmetyki o takich walorach jak te przygotowane samodzielnie, kupione w sklepach kosztują znacznie więcej.
Podstawą pielęgnacji włosów jest ich mycie i odżywianie, jednak niejednokrotnie podczas tego podstawowego zabiegu popełniamy wiele błędów. Szwedzka marka REF radzi jak odpowiednio stosować szampony i odżywki by czerpały z nich pełnie wartości odżywczych.
W ciągłym pośpiechu i natłoku zajęć nie zawsze jest czas by w trakcie każdego mycia odpowiednio pielęgnować włosy. I choć obiecujemy sobie, że wieczorem położymy maskę lub odżywkę nie zawsze jednak starcza nam na to siły i chęci.
Problem łupieżu wzmaga się jesienią, kiedy następuje obniżenie temperatury, skóra głowy broni się wydzielając większą ilość sebum, a ten prowadzi do powstania uporczywego i nawracającego łupieżu. Jak się bronić i raz na zawsze pozbyć przyczyny problemu?