Sen ma niebagatelny wpływ na pracę mózgu. Jeśli regularnie nie przesypiasz odpowiedniej ilości godzin, masz wyższe ryzyko rozwoju zaburzeń poznawczych, w tym choroby Alzheimera.
Grecy przeprowadzili badania, z których wynika, że picie herbaty rumiankowej zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów złośliwych tarczycy.
Ból zęba jest zwykle bardzo dokuczliwy – nie jesteśmy w stanie skoncentrować się na żadnej aktywności. Co zrobić, gdy nie mamy pod ręką środków przeciwbólowych? Można spróbować domowych metod, które przyniosą ulgę i zmniejszą dolegliwości. Niestety są to tylko doraźne rozwiązania – zawsze trzeba zgłosić się do dentysty, który zaradzi naszemu problemowi.
Bóle zębów to jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Gdy dodatkowo bolą dziąsła to życie może stać się naprawdę uciążliwe. Sposobów zapobiegania bólu zębów czy dziąseł można poszukać w apteczce zielarskiej. Naturalne metody trzeba jednak zacząć stosować odpowiednio wcześnie, najlepiej profilaktycznie lub niezwłocznie, gdy problem zaczyna się pojawiać. W przeciwnym razie bez fachowej pomocy stomatologa się nie obejdzie. Nie zapominajmy jednak o tym, by regularnie kontrolować stan zdrowia jamy ustnej u stomatologa.
Masz problemy z koncentracją? Chcesz coś powiedzieć, ale brakuje ci słów? To znak, że Twój mózg potrzebuje porządnego obiadu i... gimnastyki. Mózg stanowi zaledwie 2 proc. masy ciała, ale zużywa aż 20 proc. energii, jaką potrzebuje do funkcjonowania nasz organizm. Co piąta łyżka pokarmu trafia do mózgu, dlatego tak ważne jest, co na tej łyżce się znajduje, a nawet w jakich warunkach jest spożywane.
Jeśli ciągle odczuwa się zmęczenie i nie pozwala ono normalnie funkcjonować, warto zbadać jego przyczyny. Permanentne wyczerpanie nie bierze się znikąd, trzeba więc poszukać jego przyczyn, by wrócić do formy. Pomocna może być m. in. medycyna komplementarna.
Zioła stosowano w medycynie od wieków. Używano ich jako lekarstw na rozliczne choroby, ale i jako przyprawy wzbogacające smak potraw. Dziś dostępne są głównie w aptekach jednak jeśli ktoś dysponuje ogródkiem, bez zbytniego wysiłku sam może wyhodować te „medykamenty". Zioła nie są wymagającymi roślinami, łatwo też przygotować z nich napar czy ekstrakt. Jakie zioła stosowane są przy określonej dolegliwości wyjaśnia Jane Garton z sagazone.
Jest jednym z najczęściej występujących rodzajów skóry, ale też najtrudniejszych do prawidłowej pielęgnacji. Rozpoznawana jest zwykle u osób dorosłych, wcześniej bowiem mają miejsce intensywne zmiany - u nastolatków możemy mieć do czynienia z cerą łojotokową czy trądzikową. Wiedza na temat specyfiki tego rodzaju cery jest nikła, bowiem Polacy rzadko są w ogóle zorientowani, jaki typ cery posiadają (70% Polaków nie umie tego określić), tymczasem niewłaściwa pielęgnacja może powodować odwodnienie skóry i przedwczesne starzenie się.
Przetłuszczanie i wypadanie włosów to jeden z najczęstszych problemów skóry głowy. Przyczyną wspomnianego zjawiska jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych znajdujących się w cebulkach włosów.
Coraz częściej skarżymy się na problemy z gardłem: suchość, drapanie, nadwyrężone struny głosowe, męczącą potrzebę ciągłego chrząkania. Nie jest to ból gardła - świadectwo infekcji wirusowej czy bakteryjnej - ale przykry dyskomfort, który, szczególnie u niektórych z nas, pojawia się coraz częściej i praktycznie przez cały rok.
Robiąc zakupy w drogerii chętnie sięgamy po kosmetyki z wyciągami roślinnymi. Jakich składników warto poszukać w kosmetykach typu anty – aging?
Chętnie przyjmujemy preparaty ziołowe sądząc, że są najlepsze, bo sporządzone z naturalnych składników. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że niewłaściwie przechowywane lub dawkowane leki pochodzenia roślinnego mogą być tak samo niebezpieczne jak czynne preparaty farmakologiczne.
Zdolność szybkiego i długotrwałego zapamiętywania to jedna z ważniejszych aktywności intelektualnych w życiu człowieka. Sposobów na poprawienie pamięci jest wiele, a naukowcy wciąż nie ustają w poszukiwaniu jak najskuteczniejszej metody.