Intensywne wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy odwodnienie skóry to wyraźne oznaki tego, że organizm domaga się dodatkowych witamin i substancji odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiedni suplement diety, który pomoże uzupełnić niedobory.
Brak jędrności, nierównomierny koloryt, wypryski i nowe zmarszczki – zła kondycja skóry dziwi, zwłaszcza w wakacje, kiedy z reguły odpoczywamy i powinniśmy wyglądać tylko lepiej. Ale skóra wcale nie ma urlopu – latem na skutek kontaktu ze słońcem walczy ze stresem oksydacyjnym, wywołanym przez wolne rodniki. Można jej pomóc. Wystarczy sięgnąć po potężną broń – antyoksydanty.
Wyniki nowych badań przeprowadzonych przez hiszpańskich naukowców pokazują, że statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, iż to kobieta zażyje lek bez recepty niż mężczyzna. Naukowcy z Uniwersytetu im. Króla Juana Carlosa w Madrycie odkryli również w toku badań, których wyniki opublikowano w czasopiśmie Pharmacoepidemiology and Drug Safety, że samoleczenie jest ściśle powiązane z narodowością, poziomem dochodów oraz spożyciem alkoholu i paleniem tytoniu.
Według raportu Ipsos „Polski konsument OTC" samodzielnie leczy niektóre swoje dolegliwości trzy czwarte Polaków. Wybierając sposób leczenia polegamy przede wszystkim na własnym doświadczeniu i poradach rodziny i znajomych, rzadziej farmaceuty. Tylko jedna trzecia Polaków deklaruje, że stosuje się do zaleceń lekarza
Tak jak zadbane dłonie, zdrowe włosy są również naszą wizytówką. Obserwując ich stan możemy rejestrować zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Pogorszona kondycja włosów może być efektem złej gospodarki hormonalnej czy długotrwałego stresu. Może też być spowodowana nieprawidłową pielęgnacją, nieumiejętnym farbowaniem, nadużywaniem lokówek, czy prostownic.
Apteczne półki uginają się od zamkniętych w pudełkach i słoiczkach doustnych preparatów, które mają na celu wsparcie naszych starań o przedłużenie młodości, zdrowia, dobrego samopoczucia i sprawności. Łatwo pogubić się w tym, co tak naprawdę jest nam potrzebne na danym etapie życia. Nie warto jednak lekceważyć roli suplementacji, bo stosowana przemyślanie może naprawdę wiele zdziałać.
Zapytaj kogokolwiek o strach przed tym, jak zmieni się na starość. Niezwykle rzadko można usłyszeć, że lękiem napawają siwe włosy lub zmarszczki, najczęściej osoby pytane wskazują tragiczne w skutkach pogorszenie zdolności mentalnych. 60 do 80% przypadków demencji stanowi choroba Alzheimera. Choć nie jest do końca jasne, jakie są przyczyny choroby, wiadomo, że pewną rolę odgrywają tu czynniki genetyczne, ale i te związane ze stylem życia. Od nas samych więc także zależy ryzyko pojawienia się choroby.
Otyłość określana jest współcześnie mianem choroby cywilizacyjnej, dotyka bowiem coraz szerszych mas społeczeństwa. Zgodnie z prognozami Światowej Organizacji Zdrowia w USA odsetek populacji ludzi otyłych w 2030 roku wzrośnie aż do 41%. Skala problemu jest na tyle alarmująca, że narastająca epidemia otyłości niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.
Codzienna stylizacja fryzury mimo, że ma służyć atrakcyjnemu wyglądowi, nie sprzyja zdrowiu skóry głowy i znacząco osłabia włosy. Zaniedbania w diecie, przede wszystkim brak różnorodności w komponowanym menu, tylko wzmagają problem.
Pogorszenie zdolności koncentracji i pamięci spowodowane jest w znacznej mierze przez czynniki zewnętrzne, często ignorowane, takie jak zanieczyszczone powietrze, skażona woda czy chemicznie konserwowane produkty spożywcze.
Chudniesz w zgodzie z naturą bez żadnych skutków ubocznych ani efektu jo-jo - to jedno z haseł promujących produkty z Zielarni Ojca Klimuszko. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że reklama ta wprowadzała konsumentów w błąd.
Tynieccy benedyktyni planują prawdziwą ekspansję na rynku suplementów diety. Obecnie mnisi sprzedają ok. 500 wyrobów opatrzonych marką "Produkty Benedyktyńskie". Wedle starych receptur, z surowców uprawianych i zbieranych na terenach uznawanych jeszcze ciągle za ekologicznie czyste, wytwarzane są nie tylko produkty spożywcze, ale także suplementy diety, ziołowe herbatki, balsamy.
Jak wynika z raportu firmy PMR „Rynek suplementów diety w Polsce 2009" w ubiegłym roku wartość rynku suplementów diety w Polsce przekroczyła 1,7 mld zł, czyli wzrosła o 24% w stosunku do roku 2007. Zdaniem specjalistów rynek ten będzie się wciąż rozwijał, a produktami, których będziemy kupować najwięcej, będą suplementy zawierające kwasy omega-3 i omega-6, a zwłaszcza preparaty z tej grupy wpływające na serce i układ krążenia.
W aptekach dostępne są różnorodne środki mające poprawić wygląd naszej skóry, kondycję włosów, pomóc schudnąć. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety nie sprawią, że będziemy piękni i zdrowi, jeśli nie zadbamy o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.
Chcąc cieszyć się zdrowiem dbamy o dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych. Substancją, która również ma znaczenie dla naszego zdrowia jest koenzym Q 10.