Bardzo popularne i chętnie przez Polaków kupowano suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi. Mogą one mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale też negatywnie wpływać na organizm, dlatego nie stosuj ich na chybił-trafił.
Coraz więcej Polaków decyduje się zmienić swój styl życia na zdrowszy. Nie trzeba wcale wiele wysiłku, aby dokonać reorganizacji swojego życia - wystarczy odrobina samozaparcia i cierpliwości. Recepta na poprawę zdrowia jest w zasadzie prosta – pozytywne myślenie, racjonalne odżywianie i regularny ruch na świeżym powietrzu.
Większość Polaków przyjmuje suplementy diety, ale tylko 17 proc. decyzję o włączeniu ich w dietę konsultuje z lekarzem lub farmaceutą, wynika z badania przeprowadzonego w lutym przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research. Ponad połowa badanych decyzję o zakupie i przyjmowaniu tego typu preparatów podejmuje samodzielnie.
Koniec z lekarzami reklamującymi suplementy diety - powstaje Kodeks Dobrych Praktyk Reklamy Suplementów Diety. Branża opracowała samoregulację, by uporządkować i wprowadzić wysokie standardy dotyczące sposobu komunikacji, promocji i reklamy. Ma ona zapewnić konsumentowi rzetelną i jasną informację dotyczącą tej kategorii produktów spożywczych.
Wiele kobiet w dojrzałym i starszym wieku zażywa suplementy z wapniem, by wzmocnić kości, które wraz z czasem mogą stawać się bardziej kruche i zagrożone osteoporozą. Takie preparaty jednak w określonych okolicznościach mogą wiązać się z wyższym ryzykiem rozwoju demencji, ostrzegają szwedzcy uczeni.
Zdecydowana większość mężczyzn nie zgłasza się jednak do lekarza, gdy mają problemy z erekcją, tymczasem skuteczność leczenia zaburzeń erekcji jest bardzo wysoka. O przyczynach zaburzeń erekcji i leczeniu tej dolegliwości mówi profesor Zbigniew Lew-Starowicz.
W Polsce zarejestrowanych są aż 38 462 artykuły z kategorii S - suplement diety; ŻW - żywność wzbogacana oraz ŚSSPŻ - środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Wiele z nich przeciętni odbiorcy traktują jak leki nie mając świadomości, że substancje w nich zawarte z jednej strony nie mają żadnych właściwości leczniczych, a z drugiej mogą wchodzić w reakcję z prawdziwymi lekarstwami. Jak je odróżnić i jak stosować, żeby nie zrobić sobie krzywdy?
Stosowanie suplementów diety niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu i ogólnej kondycji organizmu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to droga na skróty w postaci jednej tabletki na wszystko. O tym, co możemy zyskać, jak skutecznie uzupełniać dietę, i w czym pomoże nam specjalista, zapytaliśmy dietetyka.
Odzyskasz potężną erekcję, będziesz zawsze gotowy do akcji, długi efekt pionu – to obietnice producentów suplementów diety na potencję. Tymczasem, specjaliści ostrzegają: ich zażywanie może okazać się nieskuteczne i niebezpieczne.
Ponad połowa Polaków czerpie wiedzę na temat suplementów diety przede wszystkim z Internetu - wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie Grupy On Board Think Kong. Tylko 28,6 procent badanych decyduje się zasięgnąć opinii na ich temat u lekarza. Prawie jedna czwarta Polaków przyjmuje suplementy minimum kilka razy w tygodniu.
Regularne jedzenie takich ryb, jak makrela, tuńczyk, pstrąg i łosoś może zapobiec różnym chorobom, teraz dowiedziono także, że serwowanie sobie tych gatunków ryb może zmniejszyć ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów.
W wyniku niedostatecznej ilości promieniowania słonecznego w okresie jesienno-zimowym w naszej skórze nie jest produkowana wystarczająca ilość witaminy D. Skutki tego niedoboru dotykają nas jednak przez cały rok, zwłaszcza gdy pozostałe miesiące roku są - jak obecnie - mało słoneczne.
Niezależnie od tego, jakie zmiany chcemy wprowadzić w naszym stylu życia najtrudniejsze są zawsze początki. Dlatego eksperci polecają by myśląc o zmianie stylu życia w miarę możliwości poszukać towarzystwa - bo wtedy łatwiej się mobilizować, a przy odchudzaniu skorzystać z dobrze dobranych suplementów diety.
Intensywne wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy odwodnienie skóry to wyraźne oznaki tego, że organizm domaga się dodatkowych witamin i substancji odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiedni suplement diety, który pomoże uzupełnić niedobory.
Brak jędrności, nierównomierny koloryt, wypryski i nowe zmarszczki – zła kondycja skóry dziwi, zwłaszcza w wakacje, kiedy z reguły odpoczywamy i powinniśmy wyglądać tylko lepiej. Ale skóra wcale nie ma urlopu – latem na skutek kontaktu ze słońcem walczy ze stresem oksydacyjnym, wywołanym przez wolne rodniki. Można jej pomóc. Wystarczy sięgnąć po potężną broń – antyoksydanty.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem