W dzisiejszym świecie coraz trudniej o chwilę wytchnienia przy stole. Szybkie tempo życia, różnorodne nawyki żywieniowe i jedzenie w pośpiechu przeciążają nasz układ pokarmowy. W rezultacie pojawiają się nieprzyjemne objawy: uczucie ciężkości, wzdęcia, dyskomfort czy spadek energii. Dlatego rośnie zainteresowanie naturalnymi metodami wspomagania trawienia, które pozwalają zachować równowagę bez nadmiernego obciążania organizmu.
Cukrzyca, insulinooporność i zespół metaboliczny należą do najczęstszych problemów zdrowotnych współczesnego społeczeństwa. Zaburzenia gospodarki węglowodanowej obniżają jakość życia milionów osób i zwiększają ryzyko poważnych powikłań, w tym chorób serca, uszkodzenia nerek i retinopatii cukrzycowej. W walce z tymi chorobami cywilizacyjnymi dużą rolę mogą odegrać także naturalne substancje, zawarte w ziołach i innych roślinach.
Problemy z prostatą są powszechnym wyzwaniem zdrowotnym, zwłaszcza wśród mężczyzn po 50. roku życia. Wczesne rozpoznanie i leczenie tych dolegliwości są kluczowe dla zachowania zdrowia. Na szczęście, zarówno nowoczesna medycyna, jak i tradycyjne metody, oferują wsparcie w profilaktyce i terapii schorzeń prostaty.
Zdrowe serce to fundament dobrego samopoczucia i aktywnego życia. Coraz więcej osób poszukuje naturalnych sposobów wspierania układu krążenia, które mogą stać się integralną częścią codziennej profilaktyki. Zioła, od wieków cenione za swoje dobroczynne właściwości dla serca i naczyń krwionośnych, dzięki połączeniu tradycyjnej wiedzy z nowoczesnymi badaniami, oferują efektywne wsparcie dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.
Przyjmowanie witamin i minerałów z suplementów nie daje spodziewanego efektu w postaci lepszego zdrowia i zmniejszenia ryzyka przedwczesnej śmierci.
Słowo probiotyk, pochodzi od słów „pro bios", co z greckiego oznacza „dla życia". Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, iż za probiotyk uważa się żywe mikroorganizmy, które spożywane w odpowiedniej ilości wywierają korzystne działanie w organizmie człowieka.
Niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzimy coraz częściej słyszymy o suplementach diety. Dzięki nim możemy poprawić swoje samopoczucie, zadbać o stawy, czy uregulować procesy trawienia. Na rynku dostępne są w różnej postaci: kapsułkach, pastylkach, w proszku czy w formie płynnej. Jak z setek produktów wybrać te, które nam pomogą, a nie zaszkodzą i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?
Zimą, z powodu mniejszego nasłonecznienia, a także mniejszej ilości świeżych owoców i warzyw w diecie, silniej niż podczas innych pór roku, możemy odczuwać niedobory witamin i mikroelementów. Pomocne mogą okazać się suplementy diety – warto z nich jednak korzystać rozważnie.
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę suplementy diety. Sprawdziła, jak są oznakowane, czy producenci nie wprowadzają konsumentów w błąd i czy zgłosili suplementy do Głównego Inspektora Sanitarnego. Kontrolerzy mieli zarzuty do co piątego produktu.
Bardzo popularne i chętnie przez Polaków kupowano suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są środkami spożywczymi. Mogą one mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale też negatywnie wpływać na organizm, dlatego nie stosuj ich na chybił-trafił.
Coraz więcej Polaków decyduje się zmienić swój styl życia na zdrowszy. Nie trzeba wcale wiele wysiłku, aby dokonać reorganizacji swojego życia - wystarczy odrobina samozaparcia i cierpliwości. Recepta na poprawę zdrowia jest w zasadzie prosta – pozytywne myślenie, racjonalne odżywianie i regularny ruch na świeżym powietrzu.
Większość Polaków przyjmuje suplementy diety, ale tylko 17 proc. decyzję o włączeniu ich w dietę konsultuje z lekarzem lub farmaceutą, wynika z badania przeprowadzonego w lutym przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research. Ponad połowa badanych decyzję o zakupie i przyjmowaniu tego typu preparatów podejmuje samodzielnie.
Koniec z lekarzami reklamującymi suplementy diety - powstaje Kodeks Dobrych Praktyk Reklamy Suplementów Diety. Branża opracowała samoregulację, by uporządkować i wprowadzić wysokie standardy dotyczące sposobu komunikacji, promocji i reklamy. Ma ona zapewnić konsumentowi rzetelną i jasną informację dotyczącą tej kategorii produktów spożywczych.
Wiele kobiet w dojrzałym i starszym wieku zażywa suplementy z wapniem, by wzmocnić kości, które wraz z czasem mogą stawać się bardziej kruche i zagrożone osteoporozą. Takie preparaty jednak w określonych okolicznościach mogą wiązać się z wyższym ryzykiem rozwoju demencji, ostrzegają szwedzcy uczeni.
Zdecydowana większość mężczyzn nie zgłasza się jednak do lekarza, gdy mają problemy z erekcją, tymczasem skuteczność leczenia zaburzeń erekcji jest bardzo wysoka. O przyczynach zaburzeń erekcji i leczeniu tej dolegliwości mówi profesor Zbigniew Lew-Starowicz.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca