Każdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie, ale upływa czasu jest nieubłagany i prędzej czy później ujawnia się w postaci różnych oznak starzenia się. Równocześnie jednak sami "pomagamy" sobie starzeć się, poprzez określone nawyki i zachowania. Zobacz, co cię postarza.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale skóra jest największym organem w ciele człowieka. To swoista zbroja, którą jesteśmy otoczeni. Niestety, bardzo często bagatelizujemy ochronę, jaką dzięki skórze uzyskujemy, co doprowadza do jej różnorakich chorób. Czym jest przesuszenie skóry, jak je rozpoznać i walczyć z tym schorzeniem?
Klimatyzacja jest w Polsce powszechna w biurach i galeriach handlowych, ale rzadko kto instaluje ją w mieszkaniu. Podczas upałów, które wcale nie są u nas rzadkie latem, zwykle korzystamy z wentylatorów. Okazuje się jednak, że spanie przy włączonym „wiatraku" może nie być dobrym pomysłem.
Tarczyca produkuje hormon (TSH), który reguluje, między innymi, temperaturę ciała, metabolizm i bicie serca. Problemy z funkcjonowaniem organizmu zaczynają się zarówno, gdy gruczoł jest nadaktywny, jak i pracuje niedostatecznie wydajnie. Sprawdź, jakie objawy mogą świadczyć o niedoczynności. Symptomy choroby bardzo obniżają jakość życia, znacznie utrudniając wykonywanie codziennych obowiazków - zgloś się do lekarza, jeśli ich doświadczasz.
Przy bardzo suchej skórze odczuwa się duży dyskomfort, związany z jej napięciem, dużą wrażliwością oraz świądem. Właściwa kąpiel i pielęgnacja może w dużym stopniu zniwelować te objawy, natomiast nieodpowiednia – znacznie pogorszyć stan skóry. Jak myć bardzo suchą skórę?
Sucha skóra jest najcieńsza, najwrażliwsza i najbardziej narażona na przesuszenie, odwodnienie i inne problemy skórne. Co robić, aby nie była szorstka, matowa, ściągnięta i szybko nie pojawiły się na niej zmarszczki?
Jeśli chodzi o nasz wygląd, pierwsze oznaki starzenia się można dostrzec na dłoniach. To jednak nie wszystko - ręce mogą dać ważne informacje na temat stanu zdrowia organizmu, możemy z nich „wyczytać" wiele chorób.
Zima sprzyja przesuszaniu skóry. Zamknięte pomieszczenia, obniżona intensywność wymiany powietrza, niska temperatura - wszystko to sprzyja mniejszej wilgotności i przekłada się na zarówno na pogorszenie funkcjonowania całego organizmu, jak i silne wysuszenie skóry.
Gorące i zimne temperatury oraz zapalenie skóry sprawiają, że skóra staje się sucha i szorstka - to najczęstsze przyczyny takiego jej wyglądu. Poza tym odpowiadać za to może łuszczyca, niedoczynność tarczycy i niewydolność nerek...
Zimą skóra jest bardziej narażona na przesuszenie, sprzyja temu częstsze mycie rąk w obawie przed grypą , narażanie naskórka na otarcia z powodu licznych warstw ubrań, niedostateczny dopływ powietrza oraz suche powietrze w pomieszczeniach. Odpowiednia pielęgnacja i nawodnienie skóry może jednak zapobiec jej pierzchnięciu i pękaniu.
Gdy na dworze mróz i śnieg, nasza skóra przechodzi prawdziwa szkołę przetrwania. nawet jeśli zazwyczaj jest normalna lub nawet tłusta, podczas mroźnych zimowych miesięcy może się odwodnić, co objawia się m.in. nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia. Czym ją pielęgnować?
Linia Emolium została poszerzona o dwa nowe preparaty. Trójaktywny Krem oraz Trójaktywna Emulsja do kąpieli zapewniają kompleksową pielęgnację skóry bardzo suchej i atopowej w okresach zaostrzeń z nadkażeniami bakteryjnymi.
Nadchodzą Święta i Nowy Rok. Dla jednych czas domowych porządków, przygotowywania kulinarnych pyszności. Dla innych czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wyjazdów i wypoczynku. To również czas, kiedy zależy nam na pięknym wyglądzie, stylu i elegancji.
Mróz, niska temperatura oraz wiejący wiatr przyspieszają utratę wilgoci skóry. Staje się zaczerwieniona, wyschnięta, występują podrażnienia, pojawia się uczucie pieczenia. Nasza skóra o tej porze roku wymaga szczególnej troski.
Ostatnimi czasy coraz więcej osób uskarża się na wrażliwość skóry głowy, a problem ten stał się częstą przyczyną wizyt w gabinetach dermatologicznych. Przyczyny są wciąż nie do końca poznane, z kolei wrażliwość jest bardzo indywidualną odpowiedzią skóry na agresywność działania wielu kosmetyków.