Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby przyjrzeć się bliżej stylowi życia osób po 55 roku życia w Polsce. Czy nasi seniorzy są szczęśliwi? Jakie wartości są dla nich najcenniejsze? Jak widzą swoją przyszłość? Na te i inne pytania odpowiadają wyniki badania zrealizowanego przez KB Pretendent.
Chętnie czynimy postanowienia noworoczne i, podobnie jak Bridget Jones, staramy się w nich wytrwać. Jednak zawsze coś staje nam na przeszkodzie... Zdradzamy, co najczęściej obiecują sobie Polacy i podpowiadamy, jak zrealizować noworoczne postanowienia.
George Clooney wystosował apel do swoich kolegów po fachu apel, aby przestali narzekać, że są tacy biedni. Hollywoodzki gwiazdor przyznał, że ma dość marudzących aktorów, którzy wciąż utyskują na ciężkie życie. Jego zdaniem, powinni raczej dziękować za szczęście.
Niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat, wielu z nas, każdego roku wyznacza sobie noworoczne postanowienia. Tylko 11% badanych osiąga sukces w realizacji swoich postanowień. Dlaczego? Zapytani o to co przeszkadza w osiąganiu celów respondenci odpowiadali zgodnie - głównie brak czasu (46%).
Najstarsza osoba na świecie, 115-letnia Besse Cooper, twierdzi, że sekretem długowieczności jest „pilnowanie własnych spraw". Inni długowieczni także przypisywali osiągnięcie sędziwego wieku określonym zachowaniom. Oto krótki przegląd zaskakujących czasem sposobów na długie życie.
Obecnie w Polsce osoby powyżej 65 roku życia stanowią ponad 13 proc. ludności kraju (5,1 mln), prognozy demograficzne GUS wskazują na to, że seniorów będzie przybywać. W 2035 r. Polskę będzie zamieszkiwać ponad 9,6 mln osób w wieku emerytalnym, którzy będą stanowić około 27 proc. mieszkańców, dlatego wlaśnie w Polsce rośnie zapotrzebowanie na oferty skierowane do grupy 60 + , o czym świadczy m.in. duża popularność Uniwersytetów III Wieku oraz pojawiające się w Polsce imprezy targowe, na których prezentowane są produkty i usługi dla seniorów. Jdna z takich i prez odbędzie się na początku listopada w Sopocie.
Połowa Polek (52%) przyznaje, że w skutecznym odchudzaniu najbardziej przeszkadza im brak silnej woli i konsekwencji w zmianie nawyków żywieniowych. Dlatego, jeśli mamy problemy z wagą, szukamy diety cud, która pozwoli nam szybko i skutecznie schudnąć. Czy zawsze jest ona odpowiedzią na konkretny problem, który uniemożliwia nam pozbycie się zbędnych kilogramów? Dziś obalamy mity dotyczące „diety cud".
Dieta powinna skutkować ładniejszą sylwetką i lepszym samopoczuciem. Owszem, takich efektów należy się spodziewać, gdy odpowiednio dobiera się nowy sposób odżywiania i nie oznacza on drastycznych zmian w dotychczasowej diecie. Nierzadko jednak nowe menu oznacza diametralne modyfikacje - także w stylu życia, to zaś wiąże się z frustracją, mówią uczeni.
Kto to jest emeryt? Osoba, zmagająca się z dylematem: położyć się spać wcześniej, aby nie nudzić się przez cały wieczór, czy pójść spać przed północą, aby nie nudzić się do rana. W tym prześmiewczym obrazku, niestety, jest sporo prawdy.
Następnym razem, zanim dokonasz wyboru przekąski, zastanów się, czy odruchowo sięgasz po coś słodkiego, czy też wybierasz jakieś słone produkty, np. chipsy lub popcorn? Wolisz słodkie wino, czy wytrawne? Takie wybory mają związek z twoją osobowością, uważają naukowcy.
Jak wynika z najnowszego sondażu Eurobarometr Polacy wciąż należą do największych w Unii euroentuzjastów. Są zadowoleni z obecnego życia, ale w przyszłość patrzą z nieco mniejszym optymizmem.
Z życia należy cieszyć się w każdym wieku – radzą specjaliści. Niestety często bywa tak, że wraz z upływem czasu stajemy się coraz mniej towarzyscy, zrezygnujemy z dotychczasowych zainteresowań i pasji.
Z badań przeprowadzonych przez firmę Social Issues Research Centre (SIRC) wynika, że dzisiejszym 50 – latkom żyje się znacznie łatwiej i przyjemniej, niż ich odpowiedniczkom 50 lat temu. Zamiast narzekać na kolejne zmarszczki i przekroczenie następnej „- dziesiątki” cieszmy się więc, że przyszło nam żyć teraz, a nie w latach 50 – tych ubiegłego wieku.
Prawdą jest, ze na stan naszego zdrowia pracujemy przez całe życie, jednak nawet w dojrzałym wieku nie jest za późno na zmianę szkodliwych nawyków.
Badania przeprowadzone w USA na zlecenie firmm developerskich dowiodły, iż starsi ludzie to klienci o sprecyzowanych potrzebach. Osoby po 50- tym roku życia najlepiej czują się w gronie równolatków, dlatego też chętnie wybierają okolicę zamieszkiwaną przez osoby w podobnym wieku.