Aerobik to nie tylko świetny sposób na utrzymanie ładnej sylwetki i poprawę kondycji, moze być pomocny w opóźnianiu rozwoju demencji.
Nasze ciała są przystosowane do ruchu i nie lubią długiego przesiadywania na kanapie. Zmiany zachodzące w organizmie w wyniku starzenia się są szybsze i intensywniejsze, jeśli prowadzimy siedzący tryb życia. Regularne spacery zapewnią ruch i są świetnym „środkiem" anti-aging.
Spacery to jeden z najpowszechniej dostępnych treningów, nie wymaga specjalnych nakładów finansowych ani wysokiej formy fizycznej, a skutkuje lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Zobacz, jak uczynić z chodzenia najefektywniejszą aktywność.
Wkrótce Nowy Rok i podejmowane często przy tej okazji postanowienia. Jednym z najczęstszych jest to dotyczące aktywności fizycznej. Trudno się jednak zmobilizować i regularnie ćwiczyć, chociaż powszechnie już wiadomo, że to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się przed wieloma chorobami i powstrzymanie procesu starzenia się. Zobacz, co może pomóc dotrzymać danej sobie obietnicy podejmowania treningów.
Aby zachować siłę i równowagę, eksperci polecają dwa rodzaje ćwiczeń osobom dojrzałym ćwiczenia wytrzymałościowe i trening cardio oraz ćwiczenia rozciągające (stretching.
Odpowiednio przygotowane treningi rekomendowane są ludziom w każdym wieku, u wszystkich notuje się profity zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym – twierdzą eksperci z National Institutes of Health (części Wydziału Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych).
Ćwiczenia rozciągające pomogą zwiększyć elastyczność ruchową a co za tym idzie dać większą swobodę ruchu i więcej radości z życia.