Istnieje około 200 wirusów powodujących przeziębienie, na szczęście jednak jesteśmy w stanie je „przechytrzyć”. Doktor Margaret Stearn podaje kilka wskazówek jak uniknąć tak łatwo rozprzestrzeniającego się jesienią przeziębienia.
Osób z problemami zdrowia fizycznego, począwszy od bólu pleców skończywszy na nowotworach, są trzy razy bardziej skłonne do poszukiwania pomocy w ochronie zdrowia psychicznego niż ludzie bez wspomnianych chorób.
Praca przez ponad osiem godzin dziennie zwiększa ryzyko choroby serca nawet o 80 procent, wynika z nowych badań. Naukowcy odkryli, że dłuższe godziny pracy mogą prowadzić do zawałów serca i udarów mózgu, informuje "Daily Mail".
Badania przeprowadzone przez uczonych z the Institute universitaire de gériatrie w Montrealu wykazały, że wszyscy seniorzy, nawet ci najbardziej sędziwi i osłabieni, mogą dzięki ćwiczeniom uzyskać poprawę w zakresie zdolności fizycznych i poznawczych oraz cieszyć się wyższą jakością życia.
Badania wykazały, że wrogo nastawieni do świata ludzie są bardziej narażeni na udar mózgu.
Większość z nas intuicyjnie wie, że śpiew podnosi na duchu, teraz badania naukowe wykazały, że naprawdę tak właśnie się dzieje.
Jeśli pacjent choruje na cukrzycę lub ma podwyższone ryzyko zachorowania, posiadanie stabilnej pracy jest dobre dla jego zdrowia i to nie tylko ze względu na ochronę ubezpieczeniową.
Aktywność fizyczna jest niezbędna, by zachować dobry stan zdrowia do późnej starości, powtarzają niczym mantrę - nie bez racji - lekarze wszelkich specjalności. Jaki rodzaj treningu wybrać, to jednak temat na szersze dyskusje i niemal pewny brak zgody wśród dysputantów. Jednymi z najmniej kontrowersyjnych ćwiczeń są biegi.
Dostarczanie organizmowi flawonoli znajdujących się w kakao może poprawić funkcjonowanie mózgu, wynika z najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie Hypertension.
Ciężka depresja lub przewlekły stres mogą powodować utratę objętości mózgu, a więc przyczynić się do upośledzenia emocjonalnego i poznawczego.
Po rzucenie nałogu palenia papierosów życie znacząco się zmienia. Korzyści zdrowotne wynikające z pozbycia się uzależnienia są wystarczającą nagrodą, ale poprawa samopoczucia to nie jedyny benefit.
Uśmiech łagodzi objawy stresu bez względu na to czy ten pozytywny grymas gości na twarzy w sposób naturalny czy też jest wymuszony.
Kobiety z wymagającą pracą, która wymaga podejmowania decyzji i ciągłej kreatywności, są narażone na zwiększone ryzyko zawału serca.
Wielu pacjentów zażywa leki regulujące ciśnienie krwi tylko wówczas, gdy doświadczają stresu i obawiają się o jego efekty uboczne. Tymczasem takie postępowanie jest bardzo ryzykowne dla zdrowia.
Umiejętne zarządzanie stresem może przyczynić się do zmniejszenia progresji stwardnienia rozsianego. Trening radzenia sobie ze stresem może pomóc osobom ze stwardnieniem rozsianym (MS) w spowolnieniu postępu choroby - przynajmniej w okresie leczenia, wynika z najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie Neurology.