Starsi mężczyźni, którzy doświadczają wysokiego poziomu stresu w codziennym życiu, są bardziej narażeni na wcześniejszą śmierć niż rówieśnicy, którzy nie mają tak stresujących problemów.
Kobiety, które w średnim wieku często są niespokojne, humorzaste, zagniewane, mogą mieć wyższe ryzyko rozwoju choroby Alzheimera w późniejszym życiu.
Zbyt zestresowani ludzie są zrzędliwi, ciągle w złym humorze, nieprzyjemni, roztargnieni i zapominalscy. Słowem, tracą umiejętności interpersonalne.
Warto dostawać się do pracy pieszo lub chociaż część drogi pokonywać w ten sposób. Jak wynika z badań, które opublikowano w magazynie Preventive Medicine, osoby przemierzające pieszo drogę do pracy, są szczęśliwsze.
Zdrowie układu sercowo-naczyniowego może być osłabione wraz z menopauzą. Dzieje się tak dlatego, że zmienia się poziom żeńskich hormonów mających działanie ochronne dla serca i naczyń krwionośnych.
Polacy spędzają dziennie w pracy 2-3 godziny więcej niż inni pracownicy w Unii Europejskiej. Dlatego przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych chcą skrócenia tygodnia pracy z 40 do 38 godzin oraz obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 64 lat.
Średnia długość życia wydłuża się głównie dzięki współczesnej medycynie. Zachodni styl życia jednak nie sprzyja zdrowiu i wielu ludzi musi liczyć na dobre leki i zabiegi. Są jednak miejsca, w których służba zdrowia ma bardzo ograniczony zakres, a mieszkańcy cieszą się wyjątkową na światową skalę długowiecznością.
Choroby sercowo-naczyniowe to jedne z najpowszechniej występujących problemów zdrowotnych osób dojrzałych i starszych. Mogą prowadzić do uszkodzenia serca i mózgu skutkując np. zawałem oraz udarami. Jeśli chcesz się przed tym uchronić poznaj czynniki ryzyka.
Bez emocji nie jesteśmy w stanie egzystować w życiu zawodowym. Odczuwamy radość i dumę, gdy odnosimy sukces, a groźba utraty zatrudnienia wywołuje u nas lęk. Zdarza się, że swoje frustracje wyładowujemy na… komputerach. Dlaczego takie zdarzenia mają miejsce? O emocjach w pracy opowiada dr Dorota Szczygieł, psycholog SWPS Sopot, kierownik studiów podyplomowych „Inteligencja emocjonalna w praktyce”.
Współpraca z lekarzem, samodyscyplina i zmiana stylu życia – czy to wystarczy, by żyć normalnie z łuszczycą? Co jeszcze można zrobić, by ta nieuleczalna choroba nie przeszkadzała w codziennym życiu?
Od 2012 roku w Polsce obowiązują nowe normy dopuszczalnego hałasu komunikacyjnego. Dodatkowych zabezpieczeń nie wymagają miejsca, w których dokuczliwe dźwięki nie przekraczają 70 dB. Z dnia na dzień, po wprowadzeniu nowych przepisów, spadła drastycznie liczba mieszkańców miast zagrożonych uciążliwymi odgłosami oraz ilość miejsc wymagających ochrony akustycznej. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby hałas w ciągu dnia nie przewyższał 55 dB.
Bezskutecznie starasz się zrzucić wagę? Wydaje ci się, że przestrzegasz zasad zdrowego żywienia, ale mimo to nie udaje ci się odchudzić? Być może za ten stan rzeczy odpowiadają inne czynniki i pomimo wysiłków, nie uzyskujesz spodziewanych efektów, bo nie bierzesz pod uwagę nieco mniej znanych uwarunkowań całego procesu.
Alkohol jest w naszej kulturze dość powszechny. Czymś mocniejszym świętujemy niemal każde ważne wydarzenie, zarówno wesołe, jak i smutne. Napoje wyskokowe serwowane są zarówno na weselach, jak i stypach. Poza tym wielu ludzi niemal codziennie wieczorem raczy się piwem lub kieliszkiem wina, a nawet czymś „mocniejszym". Jak to nas wpływa? Alkohol ma zarówno dobre, jak i negatywne skutki dla zdrowia. Zobacz, jakie.
Pocenie to jeden z mechanizmów, które składają się na system schładzania organizmu człowieka, czyli proces termoregulacji. Niezależnie od bodźców temperaturowych, u każdego człowieka również silne bodźce emocjonalne np. stres mogą spowodować nadmierne wydzielanie się potu, widoczne w okolicy twarzy (czoła, wargi górnej) dołów pachowych, dłoni oraz podeszw.
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.