Mężczyźni częściej niż kobiety zmagają się z poważną formą łuszczycy.
Aktywność fizyczna pozwala dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pojawia się jednak pytanie o ilość ćwiczeń. Jakkolwiek dzisiejszy pięćdziesięciolatek to osoba w średnim, a nie starszym wieku, z biegiem lat zmienia się nieco „zapotrzebowanie" na wysiłek fizyczny.
Zamartwianie niszczy nam życie - odbiera radość i wpędza w depresyjne nastroje. Nie pozostaje bez wpływu zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. A łatwo wpaść w spiralę myśli pełnych trosk i niepokoju, bo życie dostarcza doń wielu powodów. Warto z tym walczyć, by móc „swobodniej oddychać" na co dzień.
Umiejętność przewidywania przyszłych zdarzeń pozwala nam zaplanować i sprawować lepszą kontrolę nad naszym życiem, ale może oznaczać też zwiększone ryzyko stresu związanego z chorobami charakterystycznymi dla procesu starzenia się.
Psy to jedne z tych zwierząt, które najlepiej „dogadują" się z człowiekiem. Świetnie rozpoznają nasze emocje i odczytują nasze zachowania. Na przestrzeni wieków stały się jednymi z najwierniejszych towarzyszy ludzi i mają na nas bardzo dobry wpływ - dzięki nim lepiej czujemy się i fizycznie, i psychicznie. Towarzystwo psa to skuteczny sposób na pokonanie samotności i osłabienie objawów depresji.
Objawy depresji są powszechniejsze na kilka lat przed menopauzą i uważa się że jest to pewien symptom mającego nadejść klimakterium.
Przebywanie na łonie natury skutecznie poprawia nasze samopoczucie. Jeśli jednak nie mamy okazji pospacerować w lesie czy popatrzeć na pietrzące się fale, warto włączyć telewizor lub odtwarzacz i obejrzeć film przyrodniczy.
Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez GFK w 2016 roku, aż 98 proc. Polaków odczuwa stres, z czego co piąty Polak ma z nim do czynienia codziennie. Nadmierny stres przekłada się na złe samopoczucie, kłótnie z bliskimi oraz problemy zdrowotne. Wśród wielu sposobów na ukojenie nerwów, można wymienić jeden, dość nieoczywisty – czyli odpowiednią dietę.
Istnieje szereg czynników związanych z utratą włosów – od poważnych chorób po źle dobrany szampon. Jednym z powodów gorszej kondycji naszej czupryny może być również stres. Dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić?
Stres dotyka każdego bez względu na wiek, stan majątkowy, płeć, czy miejsce zamieszkania. Okazuje się jednak, że panie w większej mierze go odczuwają niż panowie. Kobiety czują się bardziej zniechęcone i wyczerpane w stresogennych sytuacjach.
Niestandardowe zachowania czy nietypowe nawyki mogą istotnie poprawić nasze samopoczucie czy uchronić się przed różnymi dolegliwościami. Oto siedem (nieco) dziwacznych wskazówek, które mogą być przydatne w dbaniu o zdrowie.
Sposoby na radzenie sobie ze stresem różnią w zależności od płci. Aby rozładować napięcie, kobiety chętnie sięgają po jedzenie, zaś mężczyźni wolą uprawiać seks. Co więcej, panie częściej chcą po prostu omówić problem, a panowie raczej szukają konkretnej porady dla rozwiązania kłopotu.
Olejki eteryczne z roślin to wieloskładnikowe mieszanki związków chemicznych biologicznie czynnych, które podczas zabiegów aromaterapeutycznych, takich jak inhalacje, masaże czy kąpiele przedostają się do naszych organizmów, działając na nie w sposób terapeutyczny. Dodatkowo, substancje te roztaczają w pomieszczeniu i zostawiają na naszym ciele niepowtarzalny zapach drzew, ziół, kwiatów i owoców. Zapewne dlatego wszystkie zabiegi z użyciem olejków sprawiają nam ogromną przyjemność.
Jeśli zmagasz się z uderzeniami gorąca i innymi objawami menopauzy, zacznij uprawiać sport - naprawdę ci pomoże.
Skóra musi zmagać się z wieloma niszczącymi ją czynnikami - stres, niewłaściwa dieta, zaburzenia hormonalne sprawiają, że przestaje wyglądać zdrowo i wyraźnie widać na niej oznaki starzenia się. Zobacz, jak powstrzymywać ten proces.