Nowotwory należą do najgroźniejszych chorób, globalnie stanowią drugą przyczynę śmierci, tuż po chorobach serca. Nic dziwnego więc, że nie tylko zintensyfikowane są badania naukowe, które mają pomóc walczyć z rakiem, ale co i rusz słyszy się o nowych teoriach dotyczących choroby, w tym jej przyczyn. Coraz powszechniejsze stają mity na temat nowotworów.
Na całym świecie na zespół jelita drażliwego cierpi nawet 15 procent ludzi. Jest to wstydliwa i uciążliwa dolegliwość, która może zaburzać normalne funkcjonowanie.
Joga może pomóc w walce z depresją. Kilka tygodni jej parktykowania daje szanse na istotne osłabienie objawów choroby.
Probiotyki mogą mieć efekty przeciwdepresyjne. Choć działają w jelitach, ich skutki mają wpływ na sposób działania mózgu.
Nie da się wyeliminować stresu z naszego życia, który jest obecny właściwie we wszystkich jego dziedzinach. Zresztą, byłoby to niepożądane, bo choć stres kojarzy się negatywnie, jego odpowiednia doza przydaje ważnych korzyści - pozwala szybko decydować, skutecznie działać, bezzwłocznie reagować, przezwyciężać strach. Jeżeli jednak napięcie staje się długotrwałe, skutkuje osłabieniem organizmu, niezdolnością do wypełniania obowiązków, a nawet różnymi chorobami. Nie pozwól więc, by „zjadał Cię stres".
Jednym ze efektywnych sposobów na gorszy nastrój jest „rozbicie skarbonki" i przeliczenie oszczędności.
Prawdą jest, że „pieniądze szczęścia nie dają" - za to odpowiada raczej to, w jaki sposób możemy spędzać czas.
Fast food jest uzależniający, bo zawiera duże ilości tłuszczu, cukru i soli. W efekcie szukamy znacznych dawek tych skłądników w pożywieniu i coraz chętniej sięgamy po produkty z ich zawartością. Pomocny w ograniczaniu ochoty na jedzenie tego rodzaju może być sen.
Przerwa na kawę to prawdziwy rytuał - bez względu na to czy robimy ją w domu, czy w pracy. Właściwie pracodawca powinien wręcz do niej zachęcać, jeśli chce mieć mniej zestresowanych, chętnych do współpracy pracowników.
Stres w miejscu pracy może być tak ryzykowny dla zdrowia jak bierne palenie, wynika z przeglądu badań naukowców z Harvard Business School i Stanford University.
Sezon urlopowy w pełni, z czego Polacy chętnie korzystają - z badań wynika, że coraz więcej podróżujemy, choć wcale nie muszą być to dalekie wyjazdy, bo coraz częściej decydujemy sie na pozostanie w kraju. Bez względu na wybór miejsca, wakacje mogą być udane lub nie, a w dużej mierze zależy to od... naszego nastawienia.
Starożytna praktyka i dzisiaj ciągle jest popularna, bo pomaga zachować dobrą formę fizyczną i pozwala zadbać o pozytywny stan umysłu.
Wystarczy częściej przemieszczać się „per pedes" (łac. pieszo), aby istotnie zmniejszyć odczuwany na co dzień stres.
Niemal 1/3 ankietowanych pracowników nie pamięta, co robiła poprzedniego dnia w pracy. Ponad połowa pracowników polskich firm myśli o pracy, kiedy jest w domu, a aż 42,2% zdaje sobie sprawę, że ich obecny sposób działania zawodowego wpływa negatywnie na ich zdrowie. Wszechobecna multizadaniowość sprawia, że tracimy na nieefektywną pracę w konsekwencji blisko 1/3 dnia, a firmy częściej płacą swoim pracownikom nie za efektywnie wykonaną pracę, ale za bycie w stanie ciągłego rozproszenia – pokazały wyniki raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” opublikowanego przez firmę Human Power.
Niewiele rodzajów aktywności zawodowej zapewnia stałą różnorodność zadań i wiele okazji do ekscytacji. Już po kilku, a na pewno po kilkunastu latach pracy dla wielu ludzi poniedziałek nie wiąże się - mówiąc oględnie - z radosnym oczekiwaniem na zawodowe wyzwania... eksperci mówią jednak, że odpowiednie nastawienie i kilka zmian, choć nie zapewnią niezwykłych uniesień podczas tych samych, powtarzalnych zajęć, pozwolą na poprawę nastroju podczas pracy.