Wakacje to trudny czas dla niektórych psów - schroniska odnotowują znacznie więcej porzuceń czworonogów niż w innych okresach roku. Na szczęście, wielu ludzi odpowiedzialnie adoptuje te zwierzaki, one z kolei odwdzieczają się ogromnym przywiązaniem i nie tylko - okazuje się, że czerpiemy wiele korzyści z towarzystwa psów.
Samotność staje się współczesną plagą. Obecny styl życia, duża niezależność i mobilność sprawia, że coraz mniej rodzin wielopokoleniowych mieszka wspólnie i coraz więcej ludzi starszych żyje w pojedynkę. Oczywiście samotne mieszkanie nie musi oznaczać izolacji, ale jeśli mamy do czynienia z chorobą, niepełnosprawnością, czy po prostu bardzo sędziwym wiekiem, zwykle wiąże się z samotnością właśnie. Tymczasem jest ona bardzo niekorzystna dla naszego zdrowia, w tym dla kondycji serca.
Nie stresuj się, bo stracisz włosy? - okazuje się, że takie stwierdzenie jest prawdą. Silny i przewlekły stres odbija się na naszym zdrowiu i może też wpływać na nasz wygląd. Jak rozpoznać, z czym mamy do czynienia i u kogo szukać pomocy?
Płaczemy, bo nauczyła nas tego ewolucja - twierdzą biolodzy z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Dzięki łzom wzmacniamy relacje z innymi ludźmi.
Urlop to dla wielu osób upragniony, wakacyjny wypoczynek, który pozwala czerpać radość już z samego ceremoniału planowania i przygotowań. Zdarza się jednak, że związane z nim wydarzenia i emocje pozostawiają negatywne wspomnienia, kojarząc się ze stresem, awanturami, nieprzystosowaniem. Co robić, aby wakacje były czasem pełnym relaksu, a nie stresu?
Aromaterapia, czyli „leczenie" zapachami ma różne zastosowania, ale jednym z najczęstszych jest złagodzenie napięcia i stresu, a także odprężenie. Sprawdź, które zapachy są szczególnie skuteczne w osłabianiu stresu.
Naucz się walczyć ze stresem, bo w dłuższej perspektywie, nawet jeśli nie jest bardzo silny, może skutkować chorobą przewlekłą.
Powodów do narzekań zwykle nam nie brakuje - kolejki do lekarza, korki w mieście, tłumy w sklepach, nadmiar codziennych obowiązkó: wszystko to skutecznie nas irytuje. I jakkolwiek zewsząd słyszymy, że powinniśmy o siebie lepiej zadbać, dość trudno nam to przychodzi, bo i na to brakuje czasu lub pieniędzy. W każdym razie warto pamiętać, że zupełnie drobne rzeczy mogą mieć istotny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, poniżej 10 prostych sposobów na szybką poprawę nastroju.
Współczesnemu człowiekowi stres towarzyszy nader często. Co więcej, nierzadko nie możemy też pozwolić sobie na okazanie zdenerwowania, bo w wielu sytacjach niemal natychmiast musimy opanować gniew czy lęk. Sprawdź, jak w kilkadziesiąt sekund osłabić odczuwanie stresu.
Każdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo i cieszyć się pełnią zdrowia. Wprawdzie nie da się zatrzymać upływu czasu i kiedyś zmarszczki i tak się pojawią, a jakieś dolegliwosci rozwiną, jednak dzięki odpowiedniemu trybowi życia można to istotnie opóźnić. Zastosuj tych kilka wskazówek, a nie zestarzejesz się przedwcześnie.
Jeśli chcesz sobie poprawić humor, może zrobić selfie i umieścić je na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Tylko tyle wystarczy, by lepiej się poczuć – twierdzą uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Szybkość procesu starzenia się jest w pewnej mierze zależny od genów, ale na to, jak wyglądamy, duży wpływ ma także styl życia. Tych pięciu rzeczy unikaj, bo sprawiają, że ekspresowo tracisz młody wygląd.
Każdy doświadcza zaparć od czasu do czasu, najczęściej jednak zmagają się z nimi dzieci w wieku poniżej 5 lat oraz osoby po 65 roku życia. Częściej też doznają ich kobiety niż mężczyźni. Sprawdź, jakie jedzenie sprawia, że „dopada cię" ta przykra dolegliwość.
W czasach, kiedy w pracy króluje deadline i ASAP, niehandlowe niedziele zmuszają nas do szybkich zakupów w ciągu tygodnia, a miejsca na kolonie dla dzieci rozchodzą się w mgnieniu oka, nasze nerwy wystawiane są na wiele drażniących je czynników. Chcąc zapewnić sobie nieco relaksu, najlepiej wypić filiżankę ziół, które pomogą nam zapanować nad emocjami. Jakie napary ziołowe najlepiej pić?
Stres i depresja zwiększają ryzyko kłopotów z układem sercowo-naczyniowym – twierdzą naukowcy. Ustalenia te mogą pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia choroby niedokrwiennej serca.