Obgryzanie paznokci (onychofagia) to nie tylko nawyk, który niszczy wygląd dłoni. Może również prowadzić do infekcji.
Od jakiegoś czasu ćwiczysz, stosujesz zdrową dietę, a skutków w postaci zmniejszenia wagi nie widać? Być może sam/a sabotujesz swoje wysiłki, wcale o tym nie wiedząc. Oto, w jaki sposób nieświadomie możesz zaburzać proces odchudzania.
Od dawna wiadomo, że stan jelit ma związek nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym - teraz odkryto, że może istnieć korelacja pomiędzy przyjmowaniem leków antydepesyjnych i łagodzeniem zespołu jelita drażliwego.
Jeśli chcesz poprawić proces trawienia, zastosuj tych kilka wskazówek - dzięki nim osłabisz ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe i usprawnisz cały ten mechanizm.
Wirus typu herpes, czyli ten, który odpowiada za powstawanie powszechnej u wielu ludzi opryszczki, może przyczyniać się także do rozwoju choroby Alzheimera, uważają uczeni.
Stres ma znaczący wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, m. in. wiąże się z problemami z układem trawiennym, w tym z zaburzeniami pracy jelit i układu odpornościowego.
Jeśli zmagasz się z wysokim stesem w swojej pracy, w większym stopniu grożą ci depresja i zaburzenia lękowe.
Grecy używali określenia „akme" (najwyższy punkt, szczyt) m. in. na wiek, w którym człowiek uzyskuje pełnię swoich możliwości. Chodziło głównie o wiedzę i życiową mądrość, którym nie towarzyszyły jednocześnie problemy ze zdrowiem fizycznym charakterystyczne dla starszego wieku. Akme Grek osiągał po czterdziestce. Dzisiaj jednak granice fizycznej starości się znacznie przesunęły, więc taki szczyt przypada na szóstą i siódmą dekadę naszego życia. Oto, dlaczego można postulować, że to najlepszy życiowy etap.
Jesienią i zimą chętniej bierzemy gorącą kąpiel czy prysznic, ale znacznie zdrowiej jest myć się w chłodniejszej wodzie. Zobacz, dlaczego.
Niekiedy z pozoru błaha rzecz lub sytuacja prowokują niekontrolowany wybuch negatywnych emocji. Wystarczy wówczas sekunda, aby koktajl gniewu, zniecierpliwienia i irytacji w niepohamowany sposób rozlał się na wszystko i wszystkich, znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Winny jest stres – nieodłączny towarzysz człowieka XXI wieku.
Długotrwały stres zmniejsza jakość życia, sprzyja zaburzeniom psychicznym i wiąże się z rozwojem różnych chorób fizycznych. Jednym z towarzyszący przewlekłemu stresowi zagrożeń jest osłabienie pamięci, ostrzegają eksperci.
Lawenda jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych w aromaterapii zapachów. Sprawdza się m. in. jako „pachnidło" w świecy i olejek do kąpieli - nie tylko dlatego, że zapach tej rośliny jest uważany za przyjemny, ale także ze względu na jego realnie relaksujący efekt. Nowe badania potwierdzają, że aromat lawendowy pomaga osłabić niepokój.
Jeśli chcesz mieć wyższe możliwości intelektualne, zapewnij sobie drzemkę w ciągu dnia, to pozwoli się odprężyć i poprawić zdolności podejmowania dobrych decyzji.
Przytulaj się - to skutecznie osłabia negatywne emocje i poprawia nastrój, a nawet fizyczne samopoczucie.
Dotychczasowe badania wskazywały, że największe ryzyko nagłego zatrzymania krążenia (sudden cardiac arrest, SCA) dotyczy wczesnych godzin porannych i poniedziałków, teraz okazuje się, że nie da się już wskazać najniebezpieczniejszych godzin czy dni - obecnie zagrożenie jest podobne, bez względu na porę.