Ostatnio gorąco debatowano na temat tego, czy trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) jest odpowiednią formą ćwiczeń dla przeciętnego człowieka. Teraz uczeni z UBC Okanagan przekonują, że nie ma nad czym debatować - ćwiczenia interwałowe, jeśli są odpowiednio stosowane, mogą stanowić dobry element zestawu treningowego.
Uważność pozwala na osłabienie objawów stresu pourazowego u osób, które przeżyły nagłe zatrzymanie krążenia (NZK).
Szacunkowo u jednej na cztery kobiety po menopauzie może rozwinąć się nieregularny rytm serca zwany migotaniem przedsionków, a jego główną przyczyną są stresujące wydarzenia życiowe i bezsenność.
Opiekunowie pacjentów cierpiących na różne choroby przewlekłe sami są podatni na rozwój problemów z układem sercowo-naczyniowym.
Pluskwy są przyciągane przez ciepło i dwutlenek węgla. - Jeśli żyjesz, twoje ciało jest ciepłe i oddychasz, więc stanowisz magnes na pluskwy - mówi dr Jorge Parada z Loyola University Health System.
Jeśli źle sypiasz, bardziej narażasz się na napady migreny. Poprawa jakości snu może więc zmniejszyć te uciążliwe ataki.
Niezależnie od tego, czy śpiewają w chórze, grają na pianinie w salonie, śpiewają hymny w kościele, czy po prostu gwiżdżą do utworu w radiu, niemal wszystkie starsze osoby twierdzą, że muzyka daje im znacznie więcej niż tylko rozrywkę.
Przejście na emeryturę to poważna życiowa zmiana, która może mieć znaczący wpływ na życie danej osoby.
Migrena to często nierozpoznana i nieleczona choroba, a nawet jeśli się ją leczy, znalezienie strategii zapobiegania atakom może być trudne. Teraz poszukano sposobów dokładniejszego przewidywania wystąpienia ataków migreny poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnych do monitorowania snu, poziomu energii, emocji i stresu.
Momenty następujące bezpośrednio po stresującym wydarzeniu pamiętamy wyraźniej niż te, które do niego doprowadziły. Wyjaśnienie związku między traumą a pamięcią może wpłynąć na sposób, w jaki oceniamy zeznania naocznych świadków, stanowić podstawę terapii w leczeniu zespołu stresu pourazowego (PTSD) i pomóc medykom w walce z zanikiem pamięci w chorobach mózgu, takich jak choroba Alzheimera.
Nie tylko silne stresujące doświadczenia, takie jak żałoba, ale także długotrwałe wyzwania, takie jak napięcia finansowe, mają szkodliwy wpływ na układ odpornościowy, nerwowy i hormonalny.
Osoby, które postrzegają stresujące sytuacje jako zagrożenie, są bardziej narażone na problemy zdrowotne i kiepskie samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, niż ci, którzy uznają takie sytuacje za wyzwanie.
Nowe badania podkreślają negatywne konsekwencje relacyjne i psychologiczne związane z efektem „jo-jo", który może być elementem cyklu odchudzania. Okazuje się, że cały proces może być bardzo toksyczny, a przerwanie tego swoistego błędnego koła bardzo trudne.
Media społecznościowe mogą pomóc zachować i poszerzać kontakty z innymi, ale mogą też wywoływać negatywne skutki dla naszego stanu psychicznego.
Nasilenie objawów depresji wiąże się z późniejszym wzrostem masy ciała, jednak tylko u osób, które już zmagają się z nadwagą lub otyłością.