Na miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...
Reakcje alergiczne obniżają jakość życia - skutkują nie tylko przykrymi objawami za dnia, ale mogą też zaburzać sen.
Samobójstwa to poważny problemem o zasięgu globalnym. Są jedną z dwudziestu głównych przyczyn zgonów na całym świecie - więcej ludzi umiera w ich wyniku niż z powodu malarii, raka piersi wojen, czy morderstw, czytamy w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO).
Optymizm - oto niezwykły „sposób" na dobry i długi sen. Jak wynika z badań, osoby, które myślą pozytywnie, lepiej sypiaj.
Osoby, które utraciły współmałżonka, a jednocześnie opiekują się jakimś zwierzakiem, odznaczają się niższymi objawami depresji i mniejszym poczuciem samotności niż pozostali.
Jaki jest sekret szczęśliwego związku? To jeden z hormonów sprawia, że jest się bardziej wyrozumiałym i pozytywnie nastawionym wobec partnera.
Nad dobrostanem emocjonalnym można pracować tak, jak nad innymi umiejętnościami, mówią neurolodzy.
Drzewa mają dobroczynny wpływ na nas. Im więcej ich jest w naszym otoczeniu, tym lepiej się mamy - jesteśmy i zdrowsi, i szczęśliwsi.
Zaburzenia snu odbierają energię i szkodzą zdrowiu na różne sposoby, więc warto zadbać o dobry odpoczynek. Jest na to wiele sposobów, jeden z nich zaś to... pozytywne myślenie.
Przyczyny, dla których kobietom demencja zagraża bardziej niż mężczyznom, są niejasne. Chociaż badania wskazują na różnice co do wpływu stresu na funkcjonowanie poznawcze u osób różnej płci, dotychczas nie poświęcono wiele uwagi temu, jak stresujące wydarzenia życiowe moga się wiązać z późniejszym pogorszeniem funkcji poznawczych, mówią badacze z Johns Hopkins School of Medicine w Baltimore.
Istnieje łatwy sposób na osłabienie rozemocjonowania: należy mówić do siebie w trzeciej osobie.
Osoby jedzące ciemną czekoladę rzadziej doświadczają objawów depresyjnych, wynika z badań. Uczeni zastanawiają się, czy sięganie po ten przysmak daje ochronne skutki przed depresją.
Sprawowanie opieki nad dzieckiem, osobą chorą lub starszą wymaga wiele wysiłku i cierpliwości, dlatego eksperci podkreślają, że najpierw to sam opiekun powinien się o siebie zatroszczyć.
Zmora naszych czasów, czyli poczucie osamotnienia, ma negatywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jeśli chodzi o pierwsze z wymienionych, jak się okazuje, dużą rolę odgrywa tu osłabienie układu odpornościowego.
Wiele napisano już o negatywnym wpływie izolacji na stan zdrowia. Ustalono np., że osoby żyjące w samotności częściej umierają z powodu chorób serca, zapadają na demencję czy choroby psychiczne. To nie wszystko. Brak towarzystwa ma również wpływ na kości starszych kobiet.