Jedzenie i picie ma wpływ na proces zasypiania i sam sen. Niektóre produkty pomogą szybciej wpaść w objęcia Morfeusza, inne sprawią, że przez pół nocy będziemy przekładać się z boku na bok. Nie bez znaczenia jest też pora posiłków, późne kolacje nie sprzyjają nocnemu odpoczynkowi. Spójrz, jakie napoje mogą pomóc ci dobrze się wyspać.
Zawał może dawać różne objawy, od tak oczywistych, ból, czy silny usick w klatce piersiowej, ale symptomy mogą być znacznie mniej oczywiste, stąd warto umieć dostrzec zagrożenie, gdy jest mniej wyraźne.
Co robić, kiedy dopada nas chandra i zniechęcenie, a nie mamy czasu lub pieniędzy na antystresowe masaże czy zabiegi w spa? Kilka prostych, łatwo dostępnych sposobów pomoże odzyskać dobry nastrój.
Jeśli zostajesz w pracy po godzinach, możesz nie tylko mieć pewne problemy w życiu prywatnym, ale też odbija się to na twoim zdrowiu. Kilka ponadmiarowych godzin w tygodniu może podnieść ciśnienie krwi.
Stresu nie da się całkowicie wyeliminować z życia, ale warto umieć rozpzonać, kiedy staje się na tyle silny i uporczywy, że zmienia codzienność w walkę o przetrwanie.
Każdy doświadcza lęku czy niepokoju, ale jeśli takie stany emocjonalne się przedłużają, oddziałują zarówno na mentalne, jak i fizyczne samopoczucie. Jednym z ich efektów jest zaburzenie apetytu.
Od dawna przyspieszone siwienie włosów kojarzy się z wyższym poziomem stresu, w świecie naukowym jednak funkcjonuje kilka konkurencyjnych teorii na ten temat. Teraz najnowsze badania wykazują, że stres rzeczywiście powoduje wcześniejsze siwienie.
Bez względu na stan posiadania, mieszkanie w pobliżu morza zapewnia spokój umysłu i niższe ryzyko problemów psychicznych.
Dzisiaj wielu ludzi powtarza, że pozytywne myślenie pomaga lepiej się czuć, ale nie warto udawać, żę się nie dostrzega własnego smutku - jego akceptacja to zdrowsze podejście na dłuższą metę, mówią uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.
Zyskująca na popularności medytacja uważności może dawać różne korzyści prozdrowotne, nowe badania pokazują, że może pomóc w obniżaniu nadmiernego ciśnienia krwi.
Kolejne badania pokazują, że istnieje związek pomiędzy poczuciem sensowności i celowości własnego życia oraz lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym w starszym wieku.
Stres ma związek z wyższym ryzykiem wielu różnych chorób i jeśli się przedłuża, nie tylko bardzo obniża jakość życia, ale też ma przełożenie na liczne problemy ze zdrowiem fizycznym. Ustalono też, że bardzo źle wpływa na podejmowanie decyzji.
Sezon bożonarodzeniowy może być niezwykły dzięki pięknym iluminacjom, wszechobecnym ozdobom, rodzinnym spotkaniom i świątecznym przyjęciom. Równocześnie jednak to jeden z najbardziej stresujących okresów w roku.
Opieka nad kimś bliskim, kto cierpi na chorobę Alzheimera, nowotwór, czy ma inne poważne schorzenie, wymaga ogromnej cierpliwości, elastyczności i wrażliwości. Nic dziwnego, że tak trudne zajęcie często odbija się na zdrowiu fizcznym i psychicznym samego opiekuna.
Krótkie pochmurne dni nie sprzyjają dobremu nastrojowi. Jesionno-zimową porą rzadziej przebywamy na zewnątrz i ograniczamy swoją aktywność, a szarość za oknem powoduje zniechęcenie i melancholię. Oto kilka spoosbów na to, by szybko i skutecznie pokonać smutek, ogarniający nas o tej porze roku.