Osoby starsze, które przed pandemią Covid 19 zmagały się z poważnymi zaburzeniami depresyjnymi, nie doznają wyższego lęku i innych objawów depresji podczas pandemii.
Jedna na cztery osoby deklarowała zmiany w poziomie w spożyciu alkoholu niemal natychmiast po ogłoszeniu konieczności pozostawania w domu z powodu pandemii koronawirusa, mówią uczeni z Washington State University.
Kilka dni temu zainicjowano nową globalną akcję #h, której celem jest zwiększenie inwestycji w zdrowie psychiczne. Mają w tym pomóc media społecznościwe.
Warto nauczyć się osłabiać stres, w innym przypadku może "przejąć kontrolę" nad naszym życiem, doprowadzając do depresji.
Młodzi ludzie cechują się silniejszą odpowiedzią immunologiczną na utratę ukochanej osoby, wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Birmingham.
Jak seniorzy mają się podczas pandemii Covid-19 i przedłużającej sie izolacji społecznej? Część zmaga się ze znacznie wyższym stresem, najstarsi jednak są bardzo wytrzymali, wynika z nowego badania przeprowadzonego na University of Georgia.
Towarzystwo zwierząt domowych pomaga zachować lepsze zdrowie psychiczne i zmniejszyć samotność podczas izolacji spowodowanej pandemią COVID-19.
Obgryzanie paznokci zwykle zaczyna się w dzieciństwie i może trwać w dorosłych latach, a skutki uboczne tego mogą mieć nie tylko kosmetyczny wymiar, mówią dermatolodzy.
Zaledwie kilkuminutowy odpoczynek od pracy czy innych obowiązków znacznie poprawia psychiczne i fizyczne odprężenie. Jeśli zostanie poświęcony na masaż, efekty są jeszcze silniejsze, mówią psycholodzy z Uniwersytetu w Konstancji.
Stres psychiczny i gniew mogą mieć negatywnie wpływać na pacjentów z niewydolnością serca.
Osoby regularnie uczęszczajace na nabożeństwa żyją dłużej niż ludzie, którzy rzadko lub nigdy w nich nie uczestniczą, mówią uczeni z University of Colorado.
Ludzie, którzy często na co dzień się śmieją, mogą lepiej radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami, mówią uczeni z Uniwersytecie w Bazylei.
Trudności nierzadko zbliżają ludzi, jednakże nowe badania pokazują, że rozwój przewlekłej choroby często sprawia, że pacjenci czują się bardziej samotni, dotyczy to nawet tych, którzy od kilkudziesięciu lat mają stałego partnera.
Lekarze z Ohio State University znaleźli wyraźny związek między kortyzolem (hormonem stresu) i wyższym poziomem cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2.
Joga łagodzi objawy zespołu lęku uogólnionego, dolegliwości związanej z ciągłą nerwowością i zamartwianiem się.