Każda kobieta chce wyglądać pięknie. To naturalne, bo gdy czujemy się piękne mamy lepsze samopoczucie i więcej pewności siebie. To z kolei pozwala nam działać skuteczniej i daje energię do pokonywania wszelkich przeszkód. Jest wiele czynników, które źle wpływają na nasza urodę np. zła dieta, nadmiar słońca, stres. Są to jednak czynniki, które możemy kontrolować. Jedynym czynnikiem, którego nie da się opanować jest czas. Czas bezlitośnie kreśli na nas swoje znaki i niestety nie ma takiej mocy, która mogłaby to zatrzymać. Możemy jednak zaprzyjaźnić się z czasem i wydatnie złagodzić jego wpływ na nasz wygląd.
Jak podaje seniorjournal.com, naukowcy ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badania, z których wynika, że większe kłopoty z pamięcią mają ludzie zestresowani niż osoby radosne. Dane te będą wykorzystywane do wczesnego diagnozowania choroby Alzheimera.
Każdemu z nas znane są emocje takie jak złość, zniecierpliwienie, czy irytacja. Wbrew temu, co można by sądzić te negatywne uczucia nie tylko utrudniają życie, ale i odgrywają w nim ważną rolę.
Badania przeprowadzone przez Susan Turk Charles z Uniwersytetu Południowej Kalifornii dowodzą, że wraz z wiekiem, ludzie stają się bardziej pogodni i mają lepszy humor. Osoby młodsze znacznie częściej wpadają w depresję, nie potrafią poradzić sobie z negatywnymi emocjami, częściej czują się niezrozumiani. Dojrzałe osoby są radosne i mają lepsze samopoczucie.
Amerykańscy naukowcy zaobserwowali, że adrenalina, którą nasz organizm wydziela w czasie stresu uodparnia komórki nowotworowe na działanie terapii. Wyniki badań, opublikowane w „Journal of Biological Chemistry” jednoznacznie informują, że silne zdenerwowanie obniża skuteczność leczenia raka.
Trening EEG biofeedback opracowany przed 30 laty z myślą o narażonych na stres, a przez to miewających problemy z koncentracją pracownikach NASA, dziś dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych. Trening poprawiający właśnie koncentrację, pamięć, oraz działający relaksująco i odstresowująco wykorzystuje fakt, iż odpowiednio motywowany mózg ludzki zdolny jest do wyuczenia się pewnego wzorca pracy.
Amerykańscy naukowcy mają dobrą wiadomość dla wszystkich mających w zwyczaju popołudniową drzemkę. Okazało się, bowiem, iż tego rodzaju odpoczynek znacznie zmniejsza ryzyko śmierci związanej z chorobami serca. Potwierdza to obserwacja mieszkańców krajów, w których sjesta stanowi element każdego dnia. Za sjestę naukowcy uznają popołudniowy sen trwający dłużej niż 30 minut i zdarzający się, co najmniej 3 razy w tygodniu.
Zalecany jest w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego. Zwiększa odporność na stres, wzmacnia układ kostny i nerwowy, zapobiega miażdżycy i reguluje rytm serca. Zapobiega skurczom i może być stosowany wspomagająco w zespole niespokojnych nóg.
Magazyn „JAMA and Archives Journals” (wydanie styczniowe) opublikował wyniki badań, z których wynika, że u panów w starszym wieku zespół stresu pourazowego przyczynia się do rozwoju niedokrwiennej choroby serca.
Około 60 proc. osób cierpi na stres, zaburzenia rytmu serca, stany depresyjne i lękowe. Większość społeczeństwa spotyka się z sytuacjami stresogennymi w pracy i życiu osobistym. Stres, wraz ze złym odżywianiem jest główną przyczyną chronicznego zmęczenia.
Tryb życia wielu Polaków (brak aktywnego wypoczynku, zła dieta, pośpiech,)musi po pewnym czasie odbić się na naszym zdrowiu, a szczególnie narażone jest serce, na co wskazuje coraz większa liczba zawałów i coraz częstsze występowanie choroby wieńcowej w naszym społeczeństwie.
Choroby serca są największą przyczyną zgonów w Polsce. Chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Szacuje się, ze około 1,8 mln osób cierpi na choroby serca, ponad 800 tys. Polaków doświadczyło dusznicy bolesnej, a ponad 400 tys. osób miało epizod związany z niedokrwieniem mięśnia sercowego – nie wiedząc o jego wystąpieniu.
Codzienne obowiązki zawodowe i rodzinne, szybkie tempo życia przyczyniają się do tego, że stres stał się powszechnym komponentem naszego życia. Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest więc niezbędna. Odpowiedni zbalansowany ruch, wypoczynek i dieta mogą stanowić doskonały program antystresowy.
Twoja praca napawa Cię niepokojem i strachem? Twoi współpracownicy i szef doprowadzają Cię do szału? Chcesz to zmienić, jednak wszystko, co robisz działa tymczasowo? Twoje samopoczucie poprawia się tylko na chwilę, a potem znów popadasz w rutynę?
Naukowcy z University College London dowiedli, że codzienne picie czarnej herbaty może łagodzić stres.