Kryzys finansowo-gospodarczy wpływa niekorzystnie nie tylko na stan naszego portfela, ale również na nasze zdrowie. Stres towarzyszący niestabilnej sytuacji finansowej może powodować powikłania sercowo - naczyniowe w tym również najpoważniejsze - zawał serca.
Upały powodują, że w naszym organizmie bardzo szybko występuje niedobór elektrolitów, a to powoduje osłabienie i problemy z sercem. Pocąc się organizm traci cenne witaminy. By temu zapobiec, powinniśmy pić dużo soków i uzupełniać braki magnezu i potasu.
Jak twierdzą eksperci, kilka godzin pracy w ogrodzie może zdziałać cuda. Dzięki ogrodnictwu można się lepiej poczuć i młodziej wyglądać, przekonują twórcy sagazone.
Każdy meloman chętnie potwierdzi, że arie operowe poruszają serce. Włoskie badania naukowe dowiodły, że to stwierdzenie nie bez racji. Uczeni odkryli, że muzyka ma wpływ na rytm pracy serca oraz ciśnienie krwi, może więc mieć właściwości terapeutyczne.
Naturalne olejki roślinne wpływają na nasz nastrój, nasze poczucie estetyki, dlatego też esencje roślinne o unikalnych właściwościach stają się integralną częścią naszego życia. O korzyściach płynących ze stosowania olejków wiedzieli już starożytni Egipcjanie.
Mel Gibson wydał 100 tysięcy dolarów na urządzenie mające mu pomóc w walce ze stresem.
Chcesz się rozwieść? Nim przedsięweźmiesz ku temu jakiekolwiek kroki, dobrze się zastanów, bo konsekwencje takiej decyzji możesz ponosić do końca życia. Problemy małżeńskie, rozczarowanie, nawet niechęć, nie zawsze muszą oznaczać definitywne rozstanie, pisze na seniorlivingabout.com Cathy Mayer, mediatorka oraz trenerka relacji i związków.
Masaże mogą być lecznicze, relaksacyjne lub przygotowujące do wytężonego wysiłku. Stają się coraz popularniejsze, bo i dostępne niemal dla każdego. Jeśli nie mamy kłopotów zdrowotnych, najchętniej poddajemy się masażom relaksacyjnym: pozwalają zapomnieć o problemach dnia codziennego, odprężają, łagodzą negatywne reakcje na stres i pomagają w leczeniu bezsenności. Jedną z propozycji jest masaż ciepłymi kamieniami.
Stres to wykształcony na drodze ewolucji czynnik adaptacyjny, mający pomóc człowiekowi w rozwiązaniu zaistniałych problemów. W niewielkich dawkach spełnia funkcję mobilizacyjną, ale gdy utrzymuje się dłużej wpływa na organizm destrukcyjnie.
Stres to bolączka współczesności, która dotyka w szczególności aktywnych ludzi. Ciągłe dążenie do osiągania jak najlepszych wyników często prowadzi do przeliczenia się z własnymi możliwościami. Stresogenny jest okres świąteczny. Plany, jakie z nim wiążemy, przygotowania, wzmożona praca w domu, niebotyczne zakupy - wszystko to sprawia, że bywamy przemęczeni i rozdrażnieni. Chęć realizacji wszystkich świątecznych projektów i spotkań rodzinnych może być problematyczna, a przez to stresująca. Jeśli stres towarzyszy nam permanentnie lub często, pojawiają się zaburzenia snu, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, a w konsekwencji stany lękowe oraz nerwice.
Wiosna to pora roku, w której, osłabiony po zimowych miesiącach, organizm wymaga wzmocnienia. Aby pomóc wrócić mu do formy warto wypróbować regenerująco - wzmacniające preparaty zawierający torf.
Stres, szybki styl życia, liczne obowiązki dla wielu osób oznaczają nieprzespane noce. Bezsenność wiąże się ze złym samopoczuciem, zmęczeniem i bólem głowy. Badania wykazały, że po nieprzespanych 28 godzinach szybkość reakcji spada nawet o ponad 50%, czas reakcji wydłuża się prawie dwukrotnie. Niedostateczna ilość snu ma negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.
Stres dotyka nas niemal na każdym kroku, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Relacjom międzyludzkim towarzyszy dość często, a wiele wskazuje na to, że sytuacje stresowe przyczyniają się do powstawania chorób psychicznych. Jak sobie z tym radzić?
Stres to naturalna i nieunikniona część naszego życia, spowodowana reakcją na codzienne wyzwania i wszelkie życiowe zmiany. Kiedy dołożymy do tego zimową aurę, nie trzeba długo czekać na efekty.
O stresie mówi się dzisiaj wiele, zwłaszcza o jego niszczącym wpływie na naszą kondycję psychiczną - eksperci wskazują jednak, że stres może też odgrywać pozytywną rolę. Naukowcy wyróżniają stres pozytywny, tzw. eustres motywujący nas do działania i podnoszący poziom energii oraz stres negatywny, tzw. dystres paraliżujący nas, uniemożliwiając konstruktywne działanie, często towarzyszy mu reakcja ucieczkowa.