Pojawił się problem z zębem, chcemy się wybrać do dentysty i stajemy przed trudnym wyborem. Wertowanie książki telefonicznej czy wstukanie w wyszukiwarkę internetową nie pomaga nam w podjęciu decyzji? Jak zatem wybrać spośród szerokiej oferty stomatologa idealnego dla siebie? A może skorzystać z promocji np. w systemie zakupów grupowych, które są ostatnio bardzo popularne?
Szczotkujesz zęby po każdym posiłku, używasz nici dentystycznej i regularnie chodzisz na wizyty kontrolne do stomatologa, a mimo to twojemu uzębieniu daleko do ideału? Być może powodem jest to, że nieświadomie narażasz je na osłabienie lub uszkodzenie.
Na myśl o leczeniu kanałowym wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych dostaje gęsiej skórki. A z leczeniem kanałowym jest tak, że właściwie wyleczony kanałowo ząb może spełniać swoją funkcję jeszcze długie lata.
W zdrowym ciele zdrowy duch – ale nie wszyscy z nas wiedzą, że na kondycję całego naszego organizmu wpływa także stan uzębienia. Dlatego jeśli zauważymy niepokojące objawy w jamie ustnej, lepiej nie zwlekajmy z wizytą u dentysty. Zaniedbanie nawet pozornie niegroźnego ubytku może spowodować poważne problemy z sercem, nerkami czy układem pokarmowym.
Kiedyś zarezerwowany dla dzieci, będący często przyczyną złośliwości rówieśników. Dziś widoczny także na zębach dorosłych aparat nikogo już nie dziwi. Jeśli mamy krzywe zęby, aparat ortodontyczny wypada nosić w każdym wieku. Proste uzębienie to nie tylko gwarancja urody, ale przede wszystkim zdrowia.
Obsesyjne wybielanie zębów to kolejne uzależnienie XXI wieku. Natręctwo to doczekało się już swojej własnej nazwy - to bleachoreksja. Osoby cierpiące na bleachoreksję wydają setki a nawet tysiące złotych rocznie na wybielanie i wciąż są niezadowolone ze swojego uśmiechu. Chcą by zęby były bielsze i bielsze. Do tego stopnia nadużywają preparatów wybielających, że doprowadzają do trwałych uszkodzeń zębów i chorób dziąseł.
Z czym kojarzyło się kiedyś leczenie kanałowe? Z bólem, wieloma wizytami u dentysty, kilkakrotnym zatruwaniem zęba, którego i tak nie zawsze udawało się uratować. Mało tego, bardziej strachliwi pacjenci woleli zęba wyrwać, niż przechodzić przez gehennę leczenia kanałowego. Na szczęście teraz nowoczesne leczenie kanałowe przeprowadza się bez bólu i podczas jednej wizyty u stomatologa, specjalizującego się w endodoncji. I co najważniejsze, dzięki nowej metodzie można uratować prawie każdy ząb, który kiedyś był skazany na usunięcie.
Utrata zęba wiąże się nie tylko z utratą dobrego samopoczucia i problemem estetycznym. Tego typu sytuacja może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych i problemów ze spożywaniem posiłków. Przed wizytą u lekarza protetyka warto być świadomym, co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – most protetyczny czy implant.
Dziesięć minut dwa razy w roku - tylko tyle czasu wystarczy poświęcić, by mieć pewność, że naszym zębom nie grozi żadne poważne schorzenie. Systematyczna profilaktyka pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także chroni nas przed nieprzyjemnymi zabiegami i bólem.
Palenie zabija – takie napisy widzimy na paczkach papierosów i już nas to nie szokuje. Na opakowaniach past i szczoteczek do zębów nie ma co prawda nalepek informujących, że niemycie zębów zabija, ale wiemy na pewno, że osoby zaniedbujące higienę jamy ustnej są tak samo narażone na choroby serca jak palacze.
Przeciętny Polak w wieku 35-44 lat ma zaledwie 21 zębów. Oznacza to, że w ciągu swojego dotychczasowego życia stracił ich aż 11. Dlatego coraz więcej osób wraz z upływem lat decyduje się na uzupełnienie ubytku implantem i zamocowaniem na nim korony protetycznej.
Utrata zębów dotyka osoby w różnym wieku. Często związane jest to po prostu z upływem czasu i traktowane jako naturalna kolej rzeczy. To, że nasze uzębienie się zmienia, trzeba zaakceptować. Nie znaczy to jednak, że należy zaprzestać starań o piękny uśmiech.
Dbanie o zęby staje się coraz istotniejsze dla Polaków. Wymaga się od pracowników miłej aparycji, w tym także pięknego zdrowego uśmiechu. Na polskim rynku stomatologicznym pojawiają się co jakiś czas super-zabiegi, ekstra-oferty – śnieżnobiały uśmiech w 5 minut! Pamiętajmy jednak, że agresywne zabiegi, owszem wybielają, ale i mogą szkodzić...
Utrata zębów dotyka osoby w różnym wieku. Często związane jest to po prostu z upływem czasu i traktowane jako naturalna kolej rzeczy. To, że nasze uzębienie się zmienia, trzeba zaakceptować. Nie znaczy to jednak, że należy zaprzestać starań o piękny uśmiech.
Złowrogi uśmiech, w którym brakuje kilku zębów, a czasem błyszczą też złote zamienniki, to znak rozpoznawczy czarownic i piratów. I choć właśnie z tymi bohaterami legend najczęściej kojarzymy braki w uzębieniu, w rzeczywistości jest to problem z naszej bajki, który lepiej rozwiązać jak najszybciej.