Pacjenci chorujący na paradontopatię nie muszą juz przechodzić inwazyjnych i bolesnych zabiegów chirurgicznych. Zamiast wzbudzającego lęk kiretażu - dziąsła czyszczą i leczą teraz ultradźwięki.
Chociaż ruchoma proteza poprawia estetykę uśmiechu, nie zawsze poprawia samopoczucie osoby, która ją nosi. Bywa przyczyną dyskomfortu, problemów z samooceną i długiej listy problemów zdrowotnych. Dentyści jednak znaleźli na to rozwiązanie. Pomóc może przymocowanie protezy na stałe niewielkimi implantami.
Myślisz, że dentysta wciąż straszy wyglądem? Nic bardziej mylnego. Nowoczesne gabinety stomatologiczne bardziej przypominają redakcje magazynów mody, galerie sztuki współczesnej czy salony SPA. Znikają natomiast obskurne poczekalnie, białe ściany i zielone kafelki, przez lata kojarzące się z wizytą u dentysty. Do projektowania klinik zatrudnia się natomiast znanych architektów, projektantów mebli, a nawet florystów i psychologów. Ci ostatni podpowiadają, jaki fotel i kolor dobrać, żeby nie stresować pacjenta. Nie brak także w gabinetach perełek nowoczesnego wzornictwa, a nawet aromamarketingu. Jak twierdzą dentyści, nowoczesny gabinet ma nie tylko dobrze wyglądać i budzić pozytywne skojarzenia, ma także oszukiwać nasze zmysły.
Straciłeś ząb. To nie powód do wstydu, tylko sygnał do działania. Najważniejsze jest to, by nie zostawić luki w uśmiechu, licząc na to, że zęby się zejdą i zamaskują ubytek. Zęby faktycznie przesuną się w stronę pustej przestrzeni, ale pociągnie to za sobą lawinę niekorzystnych zmian w uśmiechu. Przesuną się bowiem nie tylko najbliższe zęby, ale następne i następne. W efekcie nawet jedynki zmienią położenie i nie będą symetrycznie wyłaniać się spod warg dokładnie na środku (w osi symetrii) twarzy.
Co zrobić, gdy w pewnym wieku zaczyna nam brakować zębów i stajemy przed koniecznością wykonania protezy? Jaką wybrać, by jej użytkowanie było komfortowe, a pacjent uniknął krępujących sytuacji?
Oszczędzanie na niektórych wydatkach może być bardzo…kosztowne. Wyleczenie zębów będzie sporo droższe, jeśli odłożymy je na później. W skrajnych przypadkach z naszego portfela może wypłynąć nawet dodatkowych kilkanaście tysięcy złotych.
Próchnica, choroby przyzębia, a czasem nawet urazy – stracić ząb to żadna trudność. Znacznie trudniej jest uzupełnić lukę po takim ubytku. I chociaż nowoczesna stomatologia oferuje wiele metod odbudowy braków zębowych, to jednak Polacy zwlekają z leczeniem. W krajach Europy Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych, gdzie zdrowy wygląd i uśmiech są uważane za podstawę wizerunku, nawet seniorom w późnym wieku obca jest ruchoma proteza, jakiej często używają już polscy 60-latkowie. Nie byliby jednak na nią skazani, gdyby niezwłocznie uzupełniali każdy brak zębowy.
Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe i równe zęby, liczy się także kolor. Niestety nie każdy może się cieszyć olśniewającym uśmiechem, a zęby przebarwiają się także pod wpływem picia kawy, herbaty, czerwonego wina i palenia papierosów. Na szczęście medycyna ma ratunek. Nakładkowo, ekspresowo, w domu czy w gabinecie – dróg do uzyskania białych zębów jest wiele. Która z nich jest nie tylko najlepsza, ale i najbezpieczniejsza dla zębów? Robimy przegląd najpopularniejszych dostępnych metod.
Utrata zęba to poważny problem estetyczny i funkcjonalny. Braki w uzębieniu mogą mieć różne konsekwencje : zniekształcenie twarzy, trudności z wymową, a nawet bóle głowy i kręgosłupa. Jednak współczesna stomatologia rozwiązuje ten kłopot. Pacjenci mogą skorzystać z całej gamy uzupełnień protetycznych. Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest zastosowanie implantów zębowych.
Choroby przyzębia to druga po próchnicy przyczyna utraty zębów. Na szczęście schorzenia, które dziesiątkują uzębienie, rzadko kiedy okazują się paradontozą. Z reguły to po prostu stany zapalne w obrębie przyzębia. Na nieszczęście przez wiele lat mogą nie dawać żadnych objawów.
Pojawił się problem z zębem, chcemy się wybrać do dentysty i stajemy przed trudnym wyborem. Wertowanie książki telefonicznej czy wstukanie w wyszukiwarkę internetową nie pomaga nam w podjęciu decyzji? Jak zatem wybrać spośród szerokiej oferty stomatologa idealnego dla siebie? A może skorzystać z promocji np. w systemie zakupów grupowych, które są ostatnio bardzo popularne?
Szczotkujesz zęby po każdym posiłku, używasz nici dentystycznej i regularnie chodzisz na wizyty kontrolne do stomatologa, a mimo to twojemu uzębieniu daleko do ideału? Być może powodem jest to, że nieświadomie narażasz je na osłabienie lub uszkodzenie.
Na myśl o leczeniu kanałowym wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych dostaje gęsiej skórki. A z leczeniem kanałowym jest tak, że właściwie wyleczony kanałowo ząb może spełniać swoją funkcję jeszcze długie lata.
W zdrowym ciele zdrowy duch – ale nie wszyscy z nas wiedzą, że na kondycję całego naszego organizmu wpływa także stan uzębienia. Dlatego jeśli zauważymy niepokojące objawy w jamie ustnej, lepiej nie zwlekajmy z wizytą u dentysty. Zaniedbanie nawet pozornie niegroźnego ubytku może spowodować poważne problemy z sercem, nerkami czy układem pokarmowym.
Kiedyś zarezerwowany dla dzieci, będący często przyczyną złośliwości rówieśników. Dziś widoczny także na zębach dorosłych aparat nikogo już nie dziwi. Jeśli mamy krzywe zęby, aparat ortodontyczny wypada nosić w każdym wieku. Proste uzębienie to nie tylko gwarancja urody, ale przede wszystkim zdrowia.