Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organization for Economic Co-operation and Development, OECD) powstała w 1960 roku, wówczas jeden na dwunastu obywateli krajów doń należących był w wieku 65 lat, bądź starszym. W 2005 roku ta proporcja osiągnęła postać: jeden na siedmiu.
Biała herbata powstaje z młodych, wiosennych pączków rośliny, które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć. Uprawia się ją jedynie w Chinach i na Sri Lance, a jej produkcja jest limitowana i odbywa się według tradycyjnych, bardzo rygorystycznych zasad. Dlatego biała herbata stanowi najdroższy, najrzadziej spotykany i cieszący się największym uznaniem gatunek. Jej dobroczynne właściwości wykorzystywane są zarówno w medycynie jak i kosmetyce.
Starzenie się społeczeństwa to jeden z problemów współczesnego świata, przyjmując, że za seniora uznaje się osobę, która ukończyła 60 lat szacuje się, że na świecie żyje ok. 605 mln ludzi starszych. W Polsce seniorzy stanowią 13 procent społeczeństwa.
Program 16 Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przyciąga uwagę ze względu na swoją politykę mającą na celu zwiększenie jakości życia, udziału i zaangażowania ludzi starszych w sferach towarzyskich, społecznych i politycznych ich społeczeństw.
Międzynarodowe seminarium poświęcone problemom starzenia się odbyło się niedawno w Yaounde, stolicy Kamerunu. Biorą w nim udział przedstawiciele 13 krajów Afrykańskich oraz Wielkiej Brytanii.
Odkrycia naukowe podtrzymują wizje życia dłużej i zdrowiej stawiając na głowie obecne normy średniej długości życia. ‘Życie zaczyna się po 100? Może to nie do pomyślenia, ale w przyszłości stulatek może być całkiem młodą osobą’ – ogłosił na konferencji na wyspie Bali Robert m. Goldman prezes American Academy of Anti-aging Medicine.
Gniew przyspiesza proces starzenia i sprawia poważne kłopoty z oddychaniem. Wrogie nastawienie, częste rozgniewanie już dawano zostały powiązane z chorobami serca, astmą, a nawet szybszą śmiercią.
Jeszcze na początku minionego stulecia osoba 60-letnia uważana była za stojącą na progu śmierci. Dzisiaj ten wiek nie może już właściwie być nawet uznawany za wiek emerytalny. Wszystko przez niewiarygodny postęp nauk medycznych, które w coraz szybszym tempie przynoszą kolejne odkrycia – donosi „The Guardian”.
W USA ukazała się właśnie bardzo ciekawa książka poświęcona doktrynie i kultowi młodości. Młodości jako wyznacznika ideału cielesności, jako podstawy do bycia akceptowanym. Padają tam pytania o skalę obojętności wobec osób starszych, a także dla przyczyn, które powodują ową obojętność czy też może wrogość.