Helena Bonham Carter zarzeka się, że nigdy nie pójdzie pod nóż. Aktorka uważa, że naturalna twarz to jej największy atut.
Naukowcy pomagają Europie, a w szczególności UE, sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed regionem starzenie się populacji i spadający wskaźnik urodzin. Stawiają również czoła rozdrobnieniu, które wpływa na oddziaływanie i skuteczność międzynarodowych i interdyscyplinarnych prac badawczych. Projekty ERA-AGE 1 i 2 (Europejska Przestrzeń Badawcza w dziedzinie starzenia się 1 i 2) w ramach ERA-NET poczyniły ogromne postępy w rozwiązywaniu tych problemów poprzez konsolidację zasobów badawczych i wiedzy specjalistycznej oraz optymalizację wpływu badań naukowych na politykę, praktykę i opracowywanie produktów. Dzięki projektom ERA-AGE 1 i 2 Europa odpowiada na zagadnienia, które każdemu leżą na sercu.
Cate Blanchett nie chciałaby znów wyglądać jak 25-latka. 41-letnia gwiazda nie ma obsesji na punkcie młodości i z godnością przyjmuje upływ czasu.
Pamela Anderson nie zamierza za wszelką cenę gonić za młodością. Aktorka, która w wieku 22 lat poddała się operacji powiększenia biustu, nie ma nic przeciwko ingerencji chirurgów plastycznych w jej ciało, jednak twarzy woli nie zmieniać w żaden sposób.
Susan Sarandon nie zamierza na siłę się odmładzać, ponieważ po sześćdziesiątce nadal czuje się seksowna. 63-letnia aktorka nie pochwala promowanego przez Hollywood kultu młodości, dlatego zamiast wstrzykiwać pod skórę botoks, często się uśmiecha.
Probiotyki to odpowiednio wyselekcjonowane bakterie, głównie z grupy Lactobacillus lub Bifidobacterium, które posiadają właściwości prozdrowotne potwierdzone badaniami naukowymi. Pozwalają leczyć niektóre schorzenia, wzmacniają układ odpornościowy, opóźniają procesy starzenia i zapobiegają chorobom cywilizacyjnym.
Naukowcy oraz specjaliści w dziedzinie dermatologii estetycznej nie ustają w poszukiwaniach sposobu na zatrzymanie młodości. Jedne z ostatnich badań doprowadziły naukowców do okrycia, iż związek tłuszczowy obecny w ludzkich komórkach i korzystnie wpływający na mózg może spowalniać starzenie się skóry.
Spokój przychodzi z wiekiem - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Texasie.
Kilka dni temu, 11 lipca obchodzono Światowy Dzień Ludnościowy (World Population Day). Duża liczba ludności, relacje między społeczeństwem, gospodarką a środowiskiem naturalnym oraz starzenie się wielu społeczeństw- oto tematy poruszane w owym dniu.
Każda kobieta chce wyglądać pięknie. To naturalne, bo gdy czujemy się piękne mamy lepsze samopoczucie i więcej pewności siebie. To z kolei pozwala nam działać skuteczniej i daje energię do pokonywania wszelkich przeszkód. Jest wiele czynników, które źle wpływają na nasza urodę np. zła dieta, nadmiar słońca, stres. Są to jednak czynniki, które możemy kontrolować. Jedynym czynnikiem, którego nie da się opanować jest czas. Czas bezlitośnie kreśli na nas swoje znaki i niestety nie ma takiej mocy, która mogłaby to zatrzymać. Możemy jednak zaprzyjaźnić się z czasem i wydatnie złagodzić jego wpływ na nasz wygląd.
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organization for Economic Co-operation and Development, OECD) powstała w 1960 roku, wówczas jeden na dwunastu obywateli krajów doń należących był w wieku 65 lat, bądź starszym. W 2005 roku ta proporcja osiągnęła postać: jeden na siedmiu.
Biała herbata powstaje z młodych, wiosennych pączków rośliny, które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć. Uprawia się ją jedynie w Chinach i na Sri Lance, a jej produkcja jest limitowana i odbywa się według tradycyjnych, bardzo rygorystycznych zasad. Dlatego biała herbata stanowi najdroższy, najrzadziej spotykany i cieszący się największym uznaniem gatunek. Jej dobroczynne właściwości wykorzystywane są zarówno w medycynie jak i kosmetyce.
Starzenie się społeczeństwa to jeden z problemów współczesnego świata, przyjmując, że za seniora uznaje się osobę, która ukończyła 60 lat szacuje się, że na świecie żyje ok. 605 mln ludzi starszych. W Polsce seniorzy stanowią 13 procent społeczeństwa.
Program 16 Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przyciąga uwagę ze względu na swoją politykę mającą na celu zwiększenie jakości życia, udziału i zaangażowania ludzi starszych w sferach towarzyskich, społecznych i politycznych ich społeczeństw.
Międzynarodowe seminarium poświęcone problemom starzenia się odbyło się niedawno w Yaounde, stolicy Kamerunu. Biorą w nim udział przedstawiciele 13 krajów Afrykańskich oraz Wielkiej Brytanii.